• Головна
  • В семи районах Полтавщини не внесли інформацію до реєстру інвалідів
15:14, 23 лютого 2016 р.

В семи районах Полтавщини не внесли інформацію до реєстру інвалідів

Полтавці з особливими потребами, як діти, так і дорослі, мають право коштом державного, обласного чи місцевого бюджету отримати технічні засоби (зокрема, й дороговартісні), необхідні для лікування чи повсякденного життя.

Як повідомив директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак, така програма забезпечення вже діяла в області у 2014—2015 роках відповідно до Постанови Кабміну № 1301 та рішень Міністерства охорони здоров’я.

- Наразі в ДОЗ ОДА створено постійнодіючу комісію, яка здійснює розподіл виробів медичного призначення, отриманих за рахунок централізованих коштів від Міністерства охорони здоров’я України, — наголосив Віктор Лисак.

DSC_0058 (1)

DSC_0058 (1)

За ці два роки за рахунок обласного бюджету забезпечено технічними засобами 50 мешканців області з особливими потребами. Так, семи було проведено коронарографію в Полтавській обласній клінічній лікарні імені Скліфосовського. Ще семи інвалідам — операції зі штучними суглобами в обласній лікарні відновного лікування. 36 діток отримали слухові апарати в обласній клінічній дитячій лікарні.

Щоправда, аби полтавці з особливими потребами отримали таку допомогу, необхідно, щоб вони були занесені до спеціального реєстру. Дані до нього подають райони. На сьогодні в журналі реєстрації налічується 565 інвалідів та дітей-інвалідів, з семи районів –відсутня інформація щодо кількості інвалідів. Є й такі райони та міста, які реєструють заяви інвалідів, але з місцевих бюджетів не виділяють кошти та не забезпечують потрібними технічними засобами.

Саме тому голова Полтавської ОДА Валерій Головко сьогодні під час апаратної наради дав доручення провести облік людей з особливими потребами, з’ясувати стан їхнього здоров’я і потребу в технічних засобах залежно від рівня захворюваності. Керівників районів і міських голів Валерій Головко закликав розробити відповідні програми, виділити кошти, щоб забезпечити земляків з особливими потребами необхідними технічними засобами.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#інваліди #Головко
Оголошення
live comments feed...