• Головна
  • Дітей з Полтавщини незабаром вчитимуть робототехніці, програмуванню та 3D-моделюванню
08:00, 23 лютого 2016 р.

Дітей з Полтавщини незабаром вчитимуть робототехніці, програмуванню та 3D-моделюванню

У Полтаві незабаром може з’явитися мобільна техностудія для навчання дітей у регіоні сучасним технологіям: робототехніці, програмуванню на Scratch, управлінню квадрокоптерами та роботі з 3D-принтером.

Днями на краудфандинговій платформі «Спільнокошт» з’явився проект «Мобільної техностудії» (https://biggggidea.com/project/mobilna-tehnostudiya-/). Ініціатор проекту, на який наразі потрібно 77.777 грн — полтавець Владислав Кушніров.

Як говорить сам Владислав, він — один з тих, кого називають «освітніми волонтерами». Чоловік довго працював у міжнародних великих компаніях, а з липня 2015 року почав навчати дітей основам робототехніки у Полтава.

За ці декілька місяців на безкоштовних майстер-класах побувало близько 50 дітей. Почалося співробітництво із БО «Світло надії». 17 дітей почали регулярно відвідувати заняття із «Основ робототехніки» (https://www.facebook.com/technolabpoltava/).

Кушніров зазначає, що Полтава — місто із досить відомою у світі історією винаходів та винахідників (Кондратюка, Челомея, Котельникова):

—​ Але зараз Полтава менше відома як колиска інженерної та винахідницької думки, хоча і продовжує йти цією стежкою (наприклад, шов-блискавка Запеки). І майже не популяризуються сучасні технічні дисципліни для дітей молодшого та середнього шкільного віку. Що вже тоді казати про невеличкі міста та селища.

Тому у Владислава виникла ідея — створити мобільну технічну студію для проведення безкоштовних майстер-класів із робототехніки, комп'ютерних дисциплін, пілотування дронів у невеликих містах, селищах тощо.

Суть проекту, на який збираються кошти з допомогою громадського фінансування — «мобільний клас», оснащений для сучасних занять з технічних дисциплін: набори робототехніки Lego, сучасні ноутбуки, 3D-принтер. Даний клас можна буде розгорнути на будь-якому майданчику: школа, дитячий садок, сільський клуб, та проводити заняття із роботехніки, програмування, 3D-моделювання тощо.

—​ Метою проекту є залучення максимально можливої кількості дітей у сучасні технології. Зараз ведуться перемовини із органами влади про надання проекту статусу пілотного та залучення у проект волонтерів Полтавщини, — говорять організатори в описі до проекту.

Якщо ініціатори зберуть необхідну суму, то вони збираються як мінімум двічі на місяць на основі попереднього конкурсного відбору їздити у певний населений пункт Полтавщини (містечко, село) та проводити безкоштовні майстер-класи із роботехніки, програмування Scratch, 3D-моделювання. По закінченні занять плануються онлайн-консультації із учасниками та спілкування у спільнотах соцмереж.

До кінця року Владислав з командою планує провести не менше 20 виїздних майстер-класів і залучити до новітніх технологій близько 500 дітей з невеликих міст та містечок, де подібні заняття є недоступними.

Власним коштом студія вже закупила набори Lego Education WeDo. Проект використовуватиме власний автомобіль. Підбирається базовий набір дронів.

Кошти, зібрані за рахунок «Спільнокошту», направлять виключно на придбання необхідного обладнання: Lego Education Mindstorms EV3, ноутбуків, 3D-принтеру. Після старту проекту планується навчання волонтерів, що залучаться у відвідуваних містах та селищах.

Станом на 14:00 22 лютого ініціативу профінансувало 28 доброчинців. Сума, яку вони надали для реалізації проекту — 14.065 грн, що складає 18,1% від поставленої мети — 77.777 грн. Владислав Кушніров має ще 63 дні для збору коштів на даній платформі.

Це не перший подібний проект на «Спільнокошті». Минулого року подібний роботоклуб у Івано-Франківськ теж шукав фінансування на цьому майданчику (https://biggggidea.com/project/roboklub-dlya-ditej-ivano-frankivska/). Їм вдалося зібрати 83.600 грн, хоча просили організатори 55.555 грн.

Британський письменник Ніл Гейман розповідав про свою поїздку у 2007 році на перший конвент з наукової фантастики у Китаї. Всесвітньо відомий автор запитав у організаторів, чому вони почали популяризувати даний жанр літератури, зважаючи на те, що раніше він був заборонений Компартією Китаю. Організатори пояснили, що Китаю дуже добре дається копіювати за отриманими схемами, але не створювати нове.

Тому керівництво відправило делегацію у США. Ці люди мали дізнатися у інженерів компаній Apple, Microsoft, Google, в чому причини їх креативності. Виявилося, що всі вони в дитинстві читали наукову фантастику і потім захопилися технологіями. Дитячі роботоклуби виконують ту ж саму місію — допомагають дитині полюбити технології і, відштовхуючись від отриманих знань, продовжити освіту у цьому напрямі.

Роман Повзик

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #діти
Оголошення
live comments feed...