До уваги полтавців, інформацію про вільні землі сільськогосподарського призначення буде оприлюднено на сайтах райдержадміністрацій

Відтепер всю інформацію про вільні землі сільськогосподарського призначення, що знаходяться за межами населених пунктів, буде оприлюднено на сайтах райдержадміністрацій.

Таке доручення голова Полтавської ОДА Валерій Головко сьогодні дав на щотижневій апаратній нараді керівникам райдержадміністрацій спільно з регіональним відділенням Держгеокадастру. Адже саме прозорість обліку вільних земель дозволить уникнути їх незаконного використання без підписання належних угод ат сплати податків до місцевих бюджетів.

Власне, одним із питань щотижневої наради якраз і були податкові «оборудки» та махінації у царині агровиробнитцва. В. о. начальника Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області Борис Сидоров підводив підсумки операції «Урожай», що проводиться в Балті вже другий рік поспіль. Вона покликана перешкоджати використанню різних схем ухилення від оподаткування, виплаті зарплат у «конвертах» та легалізувати неоформлених найманих працівників.

— Протягом минулого року підприємства АПК до зведеного бюджету перерахували 1,2 мільярда гривень податків і зборів, що на півмільярда більше, ніж у 2014 році, — прокоментував Борис Сидоров. — До місцевих бюджетів аграрії перерахували майже 921 мільйон, що становить 22,4% від загальних надходжень до місцевих бюджетів області. Одночасно на власні спеціальні рахунки сільгоспвиробники спрямували майже 6 мільярдів гривень ПДВ, що утричі більше, ніж торік.

Серед порушень, які податківці зафіксували у 2015 році, залишаються традиційна торгівля так званими «технічними» податковими кредитами. Торік було попереджено спроби продати такі кредити на суму майже 200 мільйонів гривень, ще 43 платникам анульовано свідоцтво спеціального режиму оподаткування, сума потенційних можливостей формування ними фіктивного податкового кредиту становила 1,3 млн. грн.

Коли ж мова зайшла про податкові порушення в сфері землекористування, голова Полтавської ОДА зауважив, що найбільших втрат місцеві громади і бюджети зазнають через те, що вільні землі за межами населених пунктів обробляються незаконно, без оформлення та сплати податків.

— У області 90% вільних земель обробляється . І не кажіть, що ви цього не знаєте, — звернувся очільник області до голів райдержадміністрацій. — А чому сьогодні так гальмується реформа об’єднання громад? Та тому що невигідно, щоб земля прозоро обліковувалася і оподатковувалася. Не кожен сільський голова в цьому зацікавлений, як і представники деяких структур на місцях. А це кримінальна відповідальність, бо не просто зайшли на чужий огород і щось посіяли. Йдеться про сотні і тисячі гектарів землі, сотні мільйонів гривень, які не надходять і до місцевих бюджетів зокрема. Тому, шановні голови райдержадміністрацій, разом з Держгеокадастром запросіть сільських і селищних голів, проведіть нараду щодо стану незаконного обробітку землі сільгосппризначення.

Очільник області також додав, що вся інформація про землі сільгосппризначення за межами населених пунктів, про використання яких не підписано угоди з сільгоспвиробниками, має бути у вільному доступі на сайтах райдержадміністрацій. І так по кожному районі у кожному населеному пункту. Окрім того, питання використання вільних земель буде включене у порядок денний колегії, яка відбудеться у п’ятницю.

Полтава земля ОДА Головко
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі