Полтавські стендапери Ярослав Храмов та Антон Мигаль: «Ми всі — стендап-коміки, але хтось робить це на сцені, а хтось — в житті»

Стендап — комедійний жанр, в основі якого лежить уміння саркастично розповідати про навколишній світ. Коміки Ярослав Храмов та Антон Мигаль займаються стендапом протягом трьох років. В ефірі полтавської телестудії «Місто» хлопці розповіли про цей жанр, його розвиток в нашій країні та різницю між українським та західноєвропейським стендапом.

 

«Наше життя — це завжди смішно»

А.М.: Розкажіть трішки про себе: хто ви такі, чим займаєтесь, де живете і, власне, хто такі стендапери?

Я.Х.: Мене звати Ярослав, це Антон

А.М.: Ярослав буде говорити, а Антон буде посміхатися?

А.М.: Абсолютно вірно

Я.Х.: Антон буде погоджуватися, або не погоджуватися. Ми живемо в Полтаві, в нашому улюбленому місті. Уже не навчаємося. В принципі, незрозуміло як працюємо. Тому є час на такі речі, як стендап.

А.М. Якесь загальне пояснення. В будь-якому випадку стендап — це щось гумористичне…

А.М.: Це такий жанр комедії, який прийшов до нас з Заходу. І він означає не лише гумор. Людина виходить на сцену зі своїми проблемами, переживаннями і ділиться цим з публікою. Але, звичайно ж, подає це в саркастичній формі.

Я.Х.: Мабуть, тому це і смішно. Загалом, наше життя — це завжди смішно, якщо трошки подивитися на нього з позитивного боку.

А.М.: А з якої ще, як не з позитивного?

А.М.: Так в одній країні живемо, нам залишається лише з позитивного боку дивитися. Ви сказали, що це течія, яка прийшла з заходу, наскільки активно вона розвивається в Україні? І як Ви власне дійшли до цього?

А.М.: Дуже активно розвивається, особливо останнім часом. За останні півроку з’явилося більше 20 стендап-клубів в Україні. Загалом їх більше 100. Це правда.

Я.Х.: Ти так кажеш, наче хтось буде перевіряти зараз в Google, скільки стендап-клубів в Україні.

А.М.: Можливо і буде. Ми почали робити стендап-комедію в Полтаві три роки тому. Організовуємо такі заходи регулярно — буквально раз в місяць. Ми співпрацюємо з іншими клубами, з Харкова, Дніпропетровська, інших міст. Наразі все це вилилося в новий продукт, який буде на телебаченні. Скоро з’явиться можливість за ним спостерігати.

А.М.: Повертаючись до історії, часто люди, які займаються гумором, роблять це своєю професію. Виходять з КВНу. Ви так само? Чи до Вас цей жанр стендап прийшов одного разу вранці і Ви вирішили жартувати і саркастично розповідати про свої проблеми.?

Я.Х.: Ні, ми також грали в КВН, починали з нього. Потім спробували займатися іншими речами.

А.М.: В сенсі, працювати. Але якось не склалося

Я.Х.: Спробували різні жанри, навіть імпровізація в нас була. Але потім з часом прийшли до стендапу. Тим паче, до нас ніхто в Полтаві цим не займався. Вирішили спробувати.

 

«У нас в Україні зараз з’являються дуже гарні стендап-коміки»

А.М.: Ви більшою мірою удвох в Полтаві цим займаєтесь, чи ще більше стендаперів у нас?

А.М.: Давай я, як було задане питання, так і відповім — більшою мірою, так, ми удвох цим займаємося. Але тим не менш, нас достатньо багато. Кожного разу людям все більше подобається цей жанр. І вони приходять до нас спробувати себе. Ми не закриті, якщо вам подобається це — ви можете зайти до нас, прочитати свій монолог.

Я.Х.: Є така дуже цікава річ у стендапі, окрім того, коли робиться шоу для глядачів — відкритий мікрофон. Приходять всі, у кого є бажання і час прочитати те, що прийшло в голову. І якщо людина дійсно смішна — дуже вірогідно, що потім вона виступить на якомусь стендап-концерті.

А.М.: Те, що стендапер читає зі сцени, він пише обов’язково сам?

Я.Х.: Скоріш за все, ти пишеш сам. Якщо красти жарти — в цьому немає приколу.

А.М.: Якось треба вчитися цьому, працювати? Можливо, є якісь стендапери зі світовим ім’ям, на кого ви рівняєтесь, берете щось на замітку?

А.М.: Всі мають спілкуватися між собою, дивитися на тенденції: як хто поводиться на сцені, в якому образі працює, в якому жанрі чи стилі. Наприклад, є люди, які виходять до публіки і всіх ненавидять, є такі, що по-доброму розповідають про життя. Нещодавно я був у Києві на Міжнародному стендап фестивалі. Туди з’їхалося дуже багато людей з усієї України і навіть з Білорусії. І також був надзвичайний чоловік з Ірландії, якого звуть Ділан Моран. Це, я б навіть сказав, легенда стендапу. Він займається цим більше 15 років. Чому Ділан легенда? Тому що він був смішний тоді, на самому початку, він був смішним років 5 тому. І він досі читає ці жарти в перемішку з новими і вони залишаються дотепними. Я впевнений, що якщо він буде розповідати їх ще через 5 років, все залишиться так само. Культовість Морана в тому, що його гумор залишається актуальним через роки.

А.М.: А у вас, Ярославе, є якийсь гуру стендапу?

Я.Х.: Насправді, дуже багато стендап коміків, які мені подобаються. Я не можу виділити когось одного. Тому що ті люди, які чогось досягли в цьому жанрі, вони всі круті. Дивитись — не передивитись. І у нас в Україні зараз з’являються дуже гарні стендап-коміки.

А.М.: Цей рух вже в Україні близько 3-5 років розвивається?

Я.Х.: Все буквально миттєво почалось в країнах пострадянського простору. І зараз дуже швидко розвивається. Звичайно, наш стендап відрізняється від того західного стендапу. Там трохи по-іншому жартують.

А.М.: А в чому різниця?

А.М.: В першу чергу,  вони жорсткіші, вони безцензурні і взагалі нічого не соромляться. Навіть якщо це телебачення. По-друге, тематика. Вони жартують абсолютно про все.

А.М.: Тобто навіть зачіпають теми, на які не прийнято жартувати, наприклад, релігію?

А.М.: Там дуже багато різних жорстких тем.  Але вони ж з життя їх беруть. А «жизнь такая штука — может всякое случится», як співається в пісні.

Я.Х.: Я не бачив, щоб у нас жартували на тему релігії чи інші заборонені, плюс у нас майже немає мату. Все більш цензурно і, напевне, якось побутово. В основному, наші коміки торкаються побуту. Того, що близько кожному з нас.

А.М: Дуже сильно наш стендап схожий на КВН. Це не проблема, все добре, але він виходить більш простим. Побутовим, як правильно сказав Ярослав. І, можливо, з часом, роки за два стане одноманітним.

 

«Потрібно пробувати. Не боятися. Це доступне кожному»

А.М.: Якщо ви говорите, що коміки жартують про життя, то воно і є таким простим. Складається з побуту і там, власне, найсмішніше. Як ви вважаєте, чи знайшли себе, чи ще продовжуєте розвиватися? Не лише в плані гумору, тем, які ви зачіпаєте. Можливо, якийсь стиль власний треба формувати для того, щоб виділятися?

Я.Х.: Потрібно формувати свій стиль. Це важливо, це буде цікаво. І саме завдяки цьому ти будеш запам’ятовуватися глядачам. Але, якщо чесно, ти його, напевно, не придумуєш. Він приходить сам. Який ти є, так ти і розповідаєш. Це особисто твій вигляд на життя, твій політ думки. І це робить тебе унікальним.  

А.М.: Де вас можна побачити і де познайомитись з вашою творчістю?

А.М.: Ми постійно робимо стендап-шоу у «Villa Крокодила». Ось зовсім скоро буде наступна вечірка — 27 лютого о 20:00. Буде дуже живо, будуть гості з інших міст.

Я.Х.: Скоро 8 березня, але ще не 8 березня, тому хочемо зробити напівжіночий день. Думаємо, що все вийде. Поки запрошуємо дівчат — і вони поки погоджуються.

А.М.: Я так сприймала, що стендап — це чоловічий жанр. Але чи багато дівчат?

А.М.: Менше, ніж чоловіків. Стендап-комік, він виходить, розповідає про себе. Яке жахливе в нього життя. А якщо виходить дівчина вона також має торкатися таких тем. Наприклад, що у неї нікого немає, або вона погано готує. І, уявіть, виходить дівчина і починає про себе таке розповідати.

А.М. Не кожна готова на таке. Але ж ви говорите, що дівчата будуть. Це буде вільний мікрофон?

А.М.: Ні, це будуть вже сформовані коміки.

А.М.: Полтавські чи гості?

А.М.: Гості, прекрасні гості з Дніпропетровська, Одеси.

А.М.: Хочеться насамкінець почути ваші поради початківцям. Впевнена, нас зараз дивляться молоді люди, які хочуть спробувати себе в цьому жанрі, але не знають куди іти і з чого почати.

Я.Х.: Потрібно пробувати. Не боятися. Це доступне кожному. По суті, ми всі стендап-коміки, але хтось робить це на сцені, а хтось в житті.

А.М.: Головне, почати. Просто потрібно зрозуміти, про що можна пожартувати, щоб це було по-новому та смішно. Тому, якщо ви дуже смішний — приходьте до нас. І навіть якщо — ні, все одно приходьте. Ми зробимо вас таким.

А.М.: Домовились.

 

Розмову провела Альона Макарова, телестудія «Місто»

Над текстом працював Денис Старостін, НМО «Magnum Opus»

 

 

Полтава коміки стендап
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
П'ять полтавських мікрорайонів нині залишаються відключеними від водопостачання. О 15:50 " Полтаваобленерго" знеструмило 4 водозабір. Про це повідомила прес - служба " Полтававодоканалу", назвавши  такі дії незаконними Секретар міської ради Олександр Шамота назвав шантажем дії " Полтаваобленерго" і закликав містян вийти завтра на пікет : " - Мав розмову ТВО голови ОДА вмовляння обленерго марні, на 8 ранкускликано термінову нараду, одразу після неї їду під...
Політика
Футболісти полтавської «Ворскли» підтримали акцію грузинських гравців, які вийшли на матчі національної першості у футболках із написом «Наша країна окупована Росією». Гравці полтавського клубу зробили фото разом із одноклубником – грузинським футболістом Сандро Гіоргадзе. На фото гравець із Грузії тримає у руках плакат із написом «20 % моєї країни окуповані Росією». Про це повідомляє сайт football24.ua із посиланням на On Football. Нагадаємо, 20-го червня...
Пригоди
23-го червня сталася пожежа на відкритій території у селі Мильці Полтавського району. Там загорілося сміття на площі близько 150 квадратних метрів. На місце події виїхали 5 бійців із 4-ї Державної пожежно-рятувальної частини, які за допомогою двох одиниць техніки за дві години локалізували вогонь та загасили пожежу. Про це повідомляють у ГУ ДСНС України у Полтавській області.
Суспільство
Протягом п’яти місяців нинішнього року  послугами обласної служби зайнятості скористалося 35,1 тисячі безробітних,  що на 4,8 тисячі або 12,1 % менше, ніж за той же період 2018 року. Кількість роботодавців, які співпрацювали з обласною службою зайнятості, зросла проти січня-травня 2018 року на 1,9% до 5,7 тисячі. База вільних робочих місць збільшилась на 11%  до 39,4 тисячі вакансій. Роботу отримали 22,4 тисячі людей За сприяння обласної служби зайнятості...
Суспільство
21-го червня у Полтаві офіційно представили нову Masda-3. Презентація відбулася у салоні офіційного дилера Mazda у Полтаві – ТОВ «Автосерсвіс-Альянс» на Харківському шосе, 29 . Щоб побачити нові моделі вишуканих японських авто, до салону приїхали кілька десятків поціновувачів якісних та яскравих автомобілів. Під час презентації серед учасників провели розіграш цінних призів та подарунків від організаторів та їх партнерів. Найбільш яскравими презентами були...
Кримінал
Трагедія сталася 22-го червня у Лубенському районі. До поліції зателефонували місцеві жителі, які повідомили про імовірне убивство. Коли на місце події виїхали поліцейські, то виявили у будинку тіло 60-річної жінки із множинними тілесними ушкодженнями. Тут-таки, на місці злочину, правоохоронці затримали 37-річного сина загиблої. Труп жінки відправили на судово-медичну експертизу для встановлення причин смерті. За фактом убивства у поліції відкрили кримінал...
Суспільство
Під час засідання архітектурної комісії міської ради заступник міського голови із питань ЖКГ Олексій Чепурко розповів депутатам, що на ремонт дитячих майданчиків у місті потрібно 500 тисяч гривень. Їх вже на найближчій сесії планують виділити із міського бюджету за Програмою розвитку житлово-комунального господарства міста. Замовником ремонтних робіт буде комунальне підприємство «Декоративні культури». Нагадаємо, раніше керівник КП «ЖЕО-2» розповідав, що у...
Суспільство
24-го червня у Полтавській міській раді відбувається засідання постійної комісії з питань розвитку культури, освіти, фізкультури, спорту та молодіжної політики, підтримки ветеранів війни та учасників АТО, соціального захисту населення, охорони здоров'я, материнства і дитинства. На початку засідання голова комісії Олександр Кудацький зачитує звернення трудового колективу табору «Супутник». У зверненні зокрема йдеться про те, що заступник Полтавського місько...
Пригоди
Пригода сталася 23-го червня у Горішніх Плавнях. У руках 11-річного підлітка вибухнула петарда. Хлопця госпіталізували до міської лікарні з діагнозом «термічні опіки пальців правої кисті І-го ступеня». Стан здоров’я підлітка – задовільний. Про це повідомляють в управлінні з питань цивільного захисту населення Полтавської ОДА. Раніше на Полтавщині чоловікові петардою відірвало пальця.