Полтавські стендапери Ярослав Храмов та Антон Мигаль: «Ми всі — стендап-коміки, але хтось робить це на сцені, а хтось — в житті»

Стендап — комедійний жанр, в основі якого лежить уміння саркастично розповідати про навколишній світ. Коміки Ярослав Храмов та Антон Мигаль займаються стендапом протягом трьох років. В ефірі полтавської телестудії «Місто» хлопці розповіли про цей жанр, його розвиток в нашій країні та різницю між українським та західноєвропейським стендапом.

«Наше життя — це завжди смішно»

А.М.: Розкажіть трішки про себе: хто ви такі, чим займаєтесь, де живете і, власне, хто такі стендапери?

Я.Х.: Мене звати Ярослав, це Антон

А.М.: Ярослав буде говорити, а Антон буде посміхатися?

А.М.: Абсолютно вірно

Я.Х.: Антон буде погоджуватися, або не погоджуватися. Ми живемо в Полтаві, в нашому улюбленому місті. Уже не навчаємося. В принципі, незрозуміло як працюємо. Тому є час на такі речі, як стендап.

А.М. Якесь загальне пояснення. В будь-якому випадку стендап — це щось гумористичне…

А.М.: Це такий жанр комедії, який прийшов до нас з Заходу. І він означає не лише гумор. Людина виходить на сцену зі своїми проблемами, переживаннями і ділиться цим з публікою. Але, звичайно ж, подає це в саркастичній формі.

Я.Х.: Мабуть, тому це і смішно. Загалом, наше життя — це завжди смішно, якщо трошки подивитися на нього з позитивного боку.

А.М.: А з якої ще, як не з позитивного?

А.М.: Так в одній країні живемо, нам залишається лише з позитивного боку дивитися. Ви сказали, що це течія, яка прийшла з заходу, наскільки активно вона розвивається в Україні? І як Ви власне дійшли до цього?

А.М.: Дуже активно розвивається, особливо останнім часом. За останні півроку з’явилося більше 20 стендап-клубів в Україні. Загалом їх більше 100. Це правда.

Я.Х.: Ти так кажеш, наче хтось буде перевіряти зараз в Google, скільки стендап-клубів в Україні.

А.М.: Можливо і буде. Ми почали робити стендап-комедію в Полтаві три роки тому. Організовуємо такі заходи регулярно — буквально раз в місяць. Ми співпрацюємо з іншими клубами, з Харкова, Дніпропетровська, інших міст. Наразі все це вилилося в новий продукт, який буде на телебаченні. Скоро з’явиться можливість за ним спостерігати.

А.М.: Повертаючись до історії, часто люди, які займаються гумором, роблять це своєю професію. Виходять з КВНу. Ви так само? Чи до Вас цей жанр стендап прийшов одного разу вранці і Ви вирішили жартувати і саркастично розповідати про свої проблеми.?

Я.Х.: Ні, ми також грали в КВН, починали з нього. Потім спробували займатися іншими речами.

А.М.: В сенсі, працювати. Але якось не склалося

Я.Х.: Спробували різні жанри, навіть імпровізація в нас була. Але потім з часом прийшли до стендапу. Тим паче, до нас ніхто в Полтаві цим не займався. Вирішили спробувати.

«У нас в Україні зараз з’являються дуже гарні стендап-коміки»

А.М.: Ви більшою мірою удвох в Полтаві цим займаєтесь, чи ще більше стендаперів у нас?

А.М.: Давай я, як було задане питання, так і відповім — більшою мірою, так, ми удвох цим займаємося. Але тим не менш, нас достатньо багато. Кожного разу людям все більше подобається цей жанр. І вони приходять до нас спробувати себе. Ми не закриті, якщо вам подобається це — ви можете зайти до нас, прочитати свій монолог.

Я.Х.: Є така дуже цікава річ у стендапі, окрім того, коли робиться шоу для глядачів — відкритий мікрофон. Приходять всі, у кого є бажання і час прочитати те, що прийшло в голову. І якщо людина дійсно смішна — дуже вірогідно, що потім вона виступить на якомусь стендап-концерті.

А.М.: Те, що стендапер читає зі сцени, він пише обов’язково сам?

Я.Х.: Скоріш за все, ти пишеш сам. Якщо красти жарти — в цьому немає приколу.

А.М.: Якось треба вчитися цьому, працювати? Можливо, є якісь стендапери зі світовим ім’ям, на кого ви рівняєтесь, берете щось на замітку?

А.М.: Всі мають спілкуватися між собою, дивитися на тенденції: як хто поводиться на сцені, в якому образі працює, в якому жанрі чи стилі. Наприклад, є люди, які виходять до публіки і всіх ненавидять, є такі, що по-доброму розповідають про життя. Нещодавно я був у Києві на Міжнародному стендап фестивалі. Туди з’їхалося дуже багато людей з усієї України і навіть з Білорусії. І також був надзвичайний чоловік з Ірландії, якого звуть Ділан Моран. Це, я б навіть сказав, легенда стендапу. Він займається цим більше 15 років. Чому Ділан легенда? Тому що він був смішний тоді, на самому початку, він був смішним років 5 тому. І він досі читає ці жарти в перемішку з новими і вони залишаються дотепними. Я впевнений, що якщо він буде розповідати їх ще через 5 років, все залишиться так само. Культовість Морана в тому, що його гумор залишається актуальним через роки.

А.М.: А у вас, Ярославе, є якийсь гуру стендапу?

Я.Х.: Насправді, дуже багато стендап коміків, які мені подобаються. Я не можу виділити когось одного. Тому що ті люди, які чогось досягли в цьому жанрі, вони всі круті. Дивитись — не передивитись. І у нас в Україні зараз з’являються дуже гарні стендап-коміки.

А.М.: Цей рух вже в Україні близько 3-5 років розвивається?

Я.Х.: Все буквально миттєво почалось в країнах пострадянського простору. І зараз дуже швидко розвивається. Звичайно, наш стендап відрізняється від того західного стендапу. Там трохи по-іншому жартують.

А.М.: А в чому різниця?

А.М.: В першу чергу,  вони жорсткіші, вони безцензурні і взагалі нічого не соромляться. Навіть якщо це телебачення. По-друге, тематика. Вони жартують абсолютно про все.

А.М.: Тобто навіть зачіпають теми, на які не прийнято жартувати, наприклад, релігію?

А.М.: Там дуже багато різних жорстких тем.  Але вони ж з життя їх беруть. А «жизнь такая штука — может всякое случится», як співається в пісні.

Я.Х.: Я не бачив, щоб у нас жартували на тему релігії чи інші заборонені, плюс у нас майже немає мату. Все більш цензурно і, напевне, якось побутово. В основному, наші коміки торкаються побуту. Того, що близько кожному з нас.

А.М: Дуже сильно наш стендап схожий на КВН. Це не проблема, все добре, але він виходить більш простим. Побутовим, як правильно сказав Ярослав. І, можливо, з часом, роки за два стане одноманітним.

«Потрібно пробувати. Не боятися. Це доступне кожному»

А.М.: Якщо ви говорите, що коміки жартують про життя, то воно і є таким простим. Складається з побуту і там, власне, найсмішніше. Як ви вважаєте, чи знайшли себе, чи ще продовжуєте розвиватися? Не лише в плані гумору, тем, які ви зачіпаєте. Можливо, якийсь стиль власний треба формувати для того, щоб виділятися?

Я.Х.: Потрібно формувати свій стиль. Це важливо, це буде цікаво. І саме завдяки цьому ти будеш запам’ятовуватися глядачам. Але, якщо чесно, ти його, напевно, не придумуєш. Він приходить сам. Який ти є, так ти і розповідаєш. Це особисто твій вигляд на життя, твій політ думки. І це робить тебе унікальним.  

А.М.: Де вас можна побачити і де познайомитись з вашою творчістю?

А.М.: Ми постійно робимо стендап-шоу у «Villa Крокодила». Ось зовсім скоро буде наступна вечірка — 27 лютого о 20:00. Буде дуже живо, будуть гості з інших міст.

Я.Х.: Скоро 8 березня, але ще не 8 березня, тому хочемо зробити напівжіночий день. Думаємо, що все вийде. Поки запрошуємо дівчат — і вони поки погоджуються.

А.М.: Я так сприймала, що стендап — це чоловічий жанр. Але чи багато дівчат?

А.М.: Менше, ніж чоловіків. Стендап-комік, він виходить, розповідає про себе. Яке жахливе в нього життя. А якщо виходить дівчина вона також має торкатися таких тем. Наприклад, що у неї нікого немає, або вона погано готує. І, уявіть, виходить дівчина і починає про себе таке розповідати.

А.М. Не кожна готова на таке. Але ж ви говорите, що дівчата будуть. Це буде вільний мікрофон?

А.М.: Ні, це будуть вже сформовані коміки.

А.М.: Полтавські чи гості?

А.М.: Гості, прекрасні гості з Дніпропетровська, Одеси.

А.М.: Хочеться насамкінець почути ваші поради початківцям. Впевнена, нас зараз дивляться молоді люди, які хочуть спробувати себе в цьому жанрі, але не знають куди іти і з чого почати.

Я.Х.: Потрібно пробувати. Не боятися. Це доступне кожному. По суті, ми всі стендап-коміки, але хтось робить це на сцені, а хтось в житті.

А.М.: Головне, почати. Просто потрібно зрозуміти, про що можна пожартувати, щоб це було по-новому та смішно. Тому, якщо ви дуже смішний — приходьте до нас. І навіть якщо — ні, все одно приходьте. Ми зробимо вас таким.

А.М.: Домовились.

Розмову провела Альона Макарова, телестудія «Місто»

Над текстом працював Денис Старостін, НМО «Magnum Opus»

Полтава коміки стендап
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
64 перегляди в грудні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Екологія
Відомий синоптик Наталка Діденко оприлюднила свій прогноз на найближчі кілька днів. Вона пише: - Тиждень Миколая очікується в Україні морозним.Тому актуальними подарунками будуть рукавиці, шапки і новомодні шапочки на носа (фото друге).Найближчої ночі температура повітря становитиме -5-9 градусів, на північному сході до -10-13 градусів.Вдень у понеділок передбачається -3-8 градусів, на північному сході до -10 градусів (перша карта), на Півдні та в західних...
Культура
Нове дітище колективу – це вистава «Снігова королева» Андерсена від режисера  Владислава Шевченка. За словами керівника літературної частини Ольги Коваленко, робота була складною, як і завжди у випадках постановки відомого класичного твору. У цьому випадку важливо не відійти від оригіналу, аби його основа була впізнавана, і водночас привнести щось своє, оригінальне. «Довго шукали композитора. Зрештою, ухвалили кандидатуру Олени Латиш – Бірюкової. У виставі...
Суспільство
Сьогодні, 17-го грудня Національний банк України випустив сувенірну банкноту «Сто гривень». Її випуск приурочений 100-річчю подій Української революції 1917-1921 років та введення у обіг перших українських паперових грошей. Сувенірна сотня є неплатіжною, хоча і виготовлена на папері із водяним знаком. Банк випустить лише 100 000 подібних банкнот. Про це повідомляє www.obozrevatel.com. Раніше філателіст із Полтави розповів нам про марки часів УНР, які зараз...
Суспільство
Про безпритульних тварин на вулицях міста та подолання цієї проблеми говорили сьогодні під час круглого столу, що відбувся у міськвиконкомі.У ньому взяв участь розробник онлайн-платформи Animal-id.info Віктор Копач. До розмови також запросили представників  міської влади та депутатського корпусу, лікарів-ветеринарів,   громадські та волонтерські організації не лише з Полтави, а й області. Депутат міської ради Майя Матвеєва, яка опікується питанням зменшенн...
Спорт
Кубок України з пауерліфтингу днями відбувся у Коломиї.   У змаганнях брали участь спортсмени з Полтавщини. Змагання принесли нам перемогу.  Ми маємо свою переможницю.Полтавка Дарія Бражник стала кращою серед юніорок у ваговій категорії до 43 кг. Дарія показала результат 128 кг у присіданнях, 73 кг у жимі та 110 кг у становій тязі. Таким чином Дарія Бражник за сумою трьох вправ набрала 311 кг і перемогла. Варто відзначити, що її результати у присіданні та...
Суспільство
Доки полтавці обговорюють вартість головної новорічної ялинки, встановленої у центрі Полтави, у самій будівлі міської ради також з'явилася новорічна ялинка. Точніше - кілька маленьких ялинок. Ялинки з'явилися і перед входом до міської ради і всередині приміщення. Ще колони та стіни міської ради зовні та зсередини прикрасили зеленими гірляндами.   Нагадаємо, ми знайшли місто, у якому ялинка у кілька десятків разів дорожча, ніж у Полтаві.
Суспільство
На Полтавщині успішно діє пілотний проект Міністерства юстиції України «Шлюб за добу», який дає змогу нареченим самостійно обрати зручний для них дату, час та місце реєстрації шлюбу.Для того, щоб скористатися послугою експрес-одруження молодятам достатньо зробити кілька простих кроків: 1) звернутися до організатора шлюбної церемонії:у Полтаві -  Полтавський міський будинок культури або Полтавська державна аграрна академія;у Кременчуці - Центр культури, спо...
Новини компаній
Шведсько-українська ІТ-школа Beetroot Academy в Україні 4 роки. Тут викладають практикуючі розробники та дизайнери, серед партнерів – регіональні та міжнародні ІТ-компанії, а навчання проходить у дружній атмосфері. Влітку 2018 року Beetroot Academy підписала договір партнерства зі Швецією. Через три роки за підтримки Швеції в Україні буде вже 20 академій. У лютому у Beetroot Academy починається новий семестр. Що таке Beetroot Academy Засновники школи – шве...
Кримінал
За добу в Полтавській області зареєстровано 58 повідомлень про злочинні посягання. Зокрема, за вказаний період зареєстровано:- 1 умисне тяжке тілесне ушкодження;- 34 крадіжки;- 5 шахрайств;- 1 факт незаконного обігу зброї;- 1 наркозлочин; За добу в області померли 54 особи, скоєно 1 самогубство.Нагадуємо номери телефонів, за якими Ви маєте можливість повідомляти інформацію щодо місця перебування зниклих людей, а також - відомі Вам обставини вчинення злочин...