• Головна
  • Телеведучий Юрій Макаров прочитає лекцію про нешаблонного Шевченка у селі на Полтавщині
09:01, 4 лютого 2016 р.

Телеведучий Юрій Макаров прочитає лекцію про нешаблонного Шевченка у селі на Полтавщині

5 лютого журналіст і документаліст Юрій Макаров у селі Кибинці Миргородського району прочитає лекцію про Тараса Шевченка. Захід стане продовженням проекту «Метро до Кибинець».

Нагадаємо, наприкінці 2015 року двоє поетес Любов Якимчук та Галина Танай розпочали проект «Метро до Кибинець». Село Кибинці Миргородського району — мала батьківщина поета Михайля Семенка, який був розстріляний радянською владою у 1937 році.

31 грудня 2015 року (в день 123-річчя автора) ініціатори привезли до цього села листівки з Семенком і роздавали їх кибинчанам. В інтерв’ю Громадському радіо Якимчук розповіла, що хотіла б привозити туди цікавих людей, робити цікаві зустрічі і продовжити, можливо, фестивалем.

Перша зустріч проекту відбудеться вже цієї п’ятниці. Ведучий та режисер-документаліст Юрій Макаров прочитає кибинчанам лекцію про Тараса Шевченка.

Якимчук говорить, що, будучи у школі, не пропустила жодної серії документального фільму Макарова «Мій Шевченко»:

—​ Мене вражало, як він уміє захопливо розповісти про цього канонізованого автора. Тоді я ще не знала, що, по суті, Макаров продовжує традицію деканонізації Шевченка, розпочату Михайлем Семенком — ось усі ці Семенкові «я палю свій «Кобзар» та «Шевченко з черевом і мозком, а не висклі, підмащені олією мощі». Тож я радію, що серія наших лекцій у Кибинцях розпочнеться саме його лекцією.

Вона зауважує, що на лекцію вже збираються приїхати люди з району, які й не живуть у Кибинцях.

Приїдуть поетеси не з порожніми руками. Зараз у Києві вони збирають книги для кибинецької бібліотеки.

Довідка: Михайль Семенко (Михайло Васильович Семенко, 1892 — 1937 рр.) — поет доби Розстріляного відродження, основоположник і теоретик українського футуризму.

Юрій Макаров (1955 р.) — журналіст, телеведучий, документаліст. Режисер чотирьохсерійного фільму «Мій Шевченко» (2001 р.), який був нешаблонною спробою показати справжнього, живого Кобзаря, і при тому без втрат пошани й любові до нього.

Роман Повзик

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Макаров #Шевченко #лекція
Оголошення
live comments feed...