Тендер "Полтававодоканалу" виграла фірма депутата, яку судять за завищення вартості виконаних робіт

27 листопада 2015 року комунальне підприємство Полтавської облради "Полтававодоканал" провело конкурсні торги. Предмет закупівлі − реконструкція каналізаційного колектору м’ясокомбінату по вул. Ковпака та вул. Курчатова в м. Полтаві способом санації та часткової перекладки. Участь у тендері взяли дві фірми − ТОВ "Доломіт- Буд" та ТОВ "Полтава водопровід". Перемогло ТОВ "Полтава водопровід" із найменшою ціновою пропозицією − 3 239 082,24 гривень.

 Засновниками ТОВ "Полтава водопровід" є 5 осіб, статутний капітал складає 2000 гривень:

1. Калюжний Валерій Володимирович − розмір внеску до статутного фонду 1600 гривень;

2. Погоріла Наталія Володимірівна − розмір внеску до статутного фонду 100 гривень;

3. Захарова Наталія Мефодіївна − розмір внеску до статутного фонду 100 гривень;

4. Пінчук Наталія Вікторівна − розмір внеску до статутного фонду 100 гривень;

5. Ципочка Владислав Віталійович − розмір внеску до статутного фонду 100 гривень.

Керівником ТОВ є Валерій Калюжний, депутат Полтавської обласної ради, голова фракції Радикальної Партії Олега Ляшка в облраді, помічник народного депутата України Василя Амельченко.

Співзасновниця Погоріла Наталія Володимірівна є депутатом Журжинецької сільської ради Лисянського району  Черкаської області. Інша співзасновниця - Захарова Наталія Мефодіївна - працює бухгалтером ТОВ "Полтаватранс".

24 грудня 2015 року був укладений договір між комунальним підприємством Полтавської облради "Полтававодоканал" та ТОВ "Полтава водопровід", а вже 28 грудня 2015 року до договіру були внесені зміни.

У технічному завданні вказано, що під час виконання робіт буде викорчувано 410 дерев з кореня м'яких порід (діаметр стовбура понад 16 см до 24 см) та вивезено на місцеве сміттєзвалище 549 т будівельного сміття.

Також відомо, що зараз проти  ТОВ "Полтава водопровід" відкрита кримінальна справа. У провадженні слідчого управління УМВС України в Полтавській області перебувають матеріали досудового розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбачених ч. 2, 5 ст.191, ч.1 ст.364, ч.1 ст.366 КК України.

Досудовим розслідування було встановлено, що упродовж 2012−2013 років управління капітального будівництва виконавчого комітету Полтавської міської ради мало фінансово−господарські відносини із ТОВ "Полтава водопровід" (попередня назва СРБУ "Полтававодоканал").

Так, ТОВ "Полтава водопровід" на замовлення УКБ Полтавської міської ради за рахунок бюджетних коштів проводились роботи по водозабезпеченню селищ Лісок та Лісок−2.

Проведеним у кримінальному провадженні розслідуванням установлено, що службовими особами ТОВ "Полтава водопровід" завищено вартість та обсяги виконаних робіт на указаному об’єкті, що підтверджується висновками комплексної судової будівельно−технічної та економічної експертизи №332/333 від 30.04.2015 р., додаткової комплексної судової будівельно−технічної та економічної експертизи №488/489 від 26.06.2015 р. та №667/668 від 09.07.2015 р. Унаслідок завищення вартості виконаних робіт на об’єкті «Водозабезпечення сел. Лісок, Лісок−2», сума матеріальних збитків, завданих бюджету, складає 100 тисяч 483 гривні.

Раніше ТОВ "Полтава водопровід" вже було відповідачем у Полтавському окружному адміністративному суді, але по адміністративній справі.

25 березня 2015 року  військовий прокурор Полтавського гарнізону звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до ТОВ "Полтава водопровід" про зобов'язання поставити в належному для використання стані КАМАЗ−45142, 2007 року випуску, державний номер ВІ 0261 АО та КРАЗ−65055, 2007 року випуску, державний номер ВІ 3752 АМ до Полтавського об'єднаного міського військового комісаріату для потреб Збройних Сил України в особливий період.

Але в ході судового розгляду до суду надійшло клопотання про відкликання позовної заяви, і 30 липня 2015 року суддя Полтавського окружного адміністративного суду Іван Ясиновський виніс ухвалу про залишення позовної заяви без розгляду.

Щоб дізнатися, як так відбувається, що ТОВ "Полтава водопровід", статутний капітал якого складає 2000 гривень та проти якого заведена кримінальна справа, виграє багатомільйонні тендери, ми зателефонували Валерію Калюжному. Але перше питання, яке він нам поставив, звучало наступним чином:

− Мене хтось замовив? Навіщо ви цікавитесь справами моєї фірми?

Стосовно кримінальної справи Валерій Калюжний пояснив, що «це надумана справа, вона знаходиться у судовому розгляді».

Для довідки:

Стаття 191 Кримінального кодексу України

Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем

Частина 2: Привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем.

Частина 5: Дії, передбачені частинами першою, другою, третьою або четвертою цієї статті, якщо вони вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою.

Стаття 364 Кримінального кодексу України

Зловживання владою або службовим становищем

Частина 1: Зловживання владою або службовим становищем, тобто умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для самої себе чи іншої фізичної або юридичної особи використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб.

Стаття 366 Кримінального кодексу України

Службове підроблення

Частина 1: Складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів.

При підготовці матеріалу використані можливості ресурсу "YouControl", фото Валерія Калюжного з його сторінки Facebook.

Громадське ТБ. Полтава
Полтава тендер
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
266 переглядів у вересні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Політика
Цитати Олександра Мамая із прес-конференції від 24 вересня 2018 р. -          Я вважаю на сьогоднішній день, що був певний захват влади! -          Тому мені це все набридло і я декілька разів повторював, що в місті буде керувати або Матковський, або Мамай! -          Де взялася печатка у Шамоти – я не знаю! -          Чи був тиск з адміністрації Президента, я думаю, ви всі прекрасно розумієте, що був! -          Війна програна – це коли в дерев’яний ящик...
Суспільство
У Полтавській області повним ходом триває капітальний ремонт одного з найбільших соромів – траси Н-31 Решетилівка – Царичанка – Дніпро. Водії, яким доводиться їздити з Полтави у Дніпро, добре знають, який стрес доводиться переживати, долаючи десятки кілометрів цією вкритою вирвами «дорогою». У цей час, напевне, кожен другий жалкує, що їде тут не на танку. І ми нарешті дочекалися! Трасу капітально ремонтують, і не просто кладуть черговий шар асфальту, а, як...
Суспільство
Всього за 2017-ий рік суб’єкти туристичної діяльності Полтавської області обслужили 19 тисяч туристів. Із них 17 тисяч 900 (94 відсотки) –  виїжджали за кордон. Ще 900 (5,1%) – віддали перевагу внутрішньому туризму. І лише близько 200 осіб (0,9 відсотка) були іноземними туристами, які вирішили відвідати Полтавщину. Про це повідомляє головне управління статистики у Полтавській області. Нагадаємо, раніше на Полтавщині презентували туристичний маршрут «Від Ск...
Новини компаній
Останнім часом місто Слов'янськ на світовій арені звучав тільки в контексті військових дій на Донбасі. Проросійські найманці захопили місто в квітні 2014 року, з тих пір Слов'янськ був у всіх на слуху. Про нього говорили по телевізору, писали в інтернеті і газетах, говорили в кабінетах чиновників. Після того, як сепаратисти разом з найманцями покинули місто під натиском українських військових, у Слов’янську настав мир. Сьогодні тут по вулицях безтурботно г...
Суспільство
У Полтаві стрімко розповсюджуються практика купувати конфісковане державними виконавцями майно на онлайн-аукціоні OpenMarket ДП «СЕТАМ». Купують все: і нерухомість, і авто, і електроніку, і промислові товари, і товари для дому. За період з січня по вересень полтавці накупували конфіскату на більш ніж 13 мільйонів гривень. Про це розповіла в.о. начальника Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Дар`я Бриндак: –        Державні вик...
Суспільство
У серпні Інститут аналітики та адвокації проводив у Полтаві соціологічне опитування 624 респондентів різних вікових категорій та статі. Зокрема, у полтавців запитали, чи знають вони розмір бюджету міста на 2018 рік. 7,69% відповіли, що їм відомий бюджет міста на поточний рік. Решта повідомили, що не володіють такою інформацією. Серед респондентів зазначались наступні відповіді щодо кошторису Полтави: від 100 до 500 мільйонів гривень – 26,92% від 500 мільй...
Політика
Відбулося заключне засідання Київського райсуду міста Полтави. У ньому розглядалася справа судді Октябрського райсуду Лариси Гольник, яка подала позов проти тодішнього заступника полтавського міського голови Дмитра Трихни. Вона звинувачувала чиновника у намаганні дати їй хабара за закриття справи про корупцію міського голови. Лариса Гольник звернулася до поліції, проте довести причетність Мамая до можливого підкупу судді не вдалося а проти самої Гольник по...
Суспільство
До редакції 0532 звернулися жителі мікрорайонів Сади-1 та Сади-2 і повідомиили, що їм вже кілька місяців не дає життя нестерпний сморід. З вечора задушливий "аромат" наповнює повітря районів, а в особливо безвітряні дні сморід стоїть між будинками непорушно. Як виявили журналісти 0532, джерело каналізаційного смороду - місцевий каскад ставків. У водойми з кількох сторін виходять так звані "лівньовки" - стоки дощової води:       - Ми кожного дня, вранці та...
Політичні новини
Позафракційний народний депутат і екс-глава політради партії «За життя» Євген Мураєв прийняв рішення про вихід з цієї політичної сили після того, як побував на нараді виборчого штабу президента на Банковій. Про це повідомило джерело ЗМІ в мережі інтернет. За словами джерела, Мураєв прибув на Банкову, як зазвичай, ввечері, між 21:00 і 22:00. В цей час там якраз проходила нарада за участю людей з передвиборного штабу президента. «Мураєва запросили на нараду...