• Головна
  • Самобутність української мови
Блог
14:13, 30 грудня 2015 р.

Самобутність української мови

Блог

Нації вмирають не від інфаркту. 
Спочатку їм відбирає мову.

Ліна Костенко

Українська мова. Останнім часом вона стала яблуком розбрату для українців. Одні розмовляють лише державною і принципово не визнають інших мов, інші ж, навпаки, її стидаються.

Зараз дуже модно вживати чужомовну лексику. Іншомовні слова використовують в різних сферах діяльності, ми чуємо їх з радіо і з екранів телевізорів, часто використовуємо в усному мовленні. І вже просто не надаємо цьому жодного значення. Та, замінюючи українське слово іншомовним, ми поступово забуваємо своє, рідне.

Україна – могутня держава з багатою культурою. Нас знає світ. Наша культура – це модно. Мотиви української вишивки у своїх колекціях використовують найдорожчі дизайнери світу, книги сучасних українських письменників видаються за кордоном і користуються там попитом, а наші співаки та гурти відомі в усьому світі, вони співають рідною мовою, а глядачі захоплено підспівують, ніби все розуміють.

Та є й недоброзичливці, які закидають, нібито українського народу, мови, а, тим паче, української культури не існує. Але ж нація живе до того часу, доки не забута рідна мова і культура. І сьогодні, як свідомі громадяни своєї держави, ми не маємо права бути бездіяльними.

Мова – найміцніший зв’язок, що з’єднує минуле, теперішнє та майбутнє покоління у єдине ціле. Треба знати, збагачувати та берегти рідну мову від забуття. Бо саме вона є найбільшим культурним надбанням нашого народу.

Бондаренко Вікторія

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мова #Україна

Коментарі

Оголошення
live comments feed...