12:58, 21 грудня 2015 р.
У Полтаві «хранителі столу» збирали ідеї і проекти для розвитку міста
20 грудня у ресто-клубі «Podium» відбулася стратегічна сесія Полтави.
Організатором заходу стала Громадянська Платформа Нова Країна —неполітичне громадське об’єднання, що має на меті розробку і втілення реформ в Україні.
У неділю вранці на захід прийшли представники громадськості, бізнесу і навіть кілька депутатів Полтавської міськради.
Наше місто стало 12-им, у якому проводилася стратегічні сесія розвитку. Метою роботи полтавців мало стати формування бачення розвитку міста на наступні п’ять років (або хоча б напрацювання ідей, які можна було б втілити, щоб покращити певні сфери в ньому).
Спочатку модератор заходу, представниця Нової Країни Олена Горб коротко розповіла про свою організацію і проекти, які вони реалізують. До їх числа входить, наприклад, Школа мерів, в якій навчався і переможець-сенсація цих місцевих виборів, нинішній мер Миколаєва Олександр Сєнкевич. Нова Країна також займається і моніторингом реформ. Один з їхніх представників — Валерій Пекар — постійний учасник Національної ради реформ.
Для того, щоб трохи розворушити учасників (сесія розпочалася у неділю зранку), Олена ставила їм завдання на комунікабельність: знайти серед учасників незнайому людину, по черзі розповісти про своє бачення міста через 5 років, які кроки для цього потрібно зробити, яка Ваша роль буде в цьому — і так тричі. Ці вправи допомогли налаштувати полтавців на робочий лад.
Далі учасників розбили рівномірно між 5 столами. Кожен з цих столів отримав сферу роботи: місцеве самоврядування/антикорупція, інфраструктура, розвиток підприємництва (перспективні галузі), туристичний бренд міста (самобутність, культура, історія), молодіжна політика/освіта.
До речі, Олена Горб відзначила, що при реєстрації на сесії багато учасників відзначило саме туризм як один із найперспективніших кластерів Полтави. Проте для неї Полтава поки що не асоціюється з туризмом. Вочевидь, полтавцям дуже болить ця тема.
За кожним столом учасники обрали «хранителя» — людину, яка записувала обговорення групи і яка не мала переміщатися між столами (що було необхідно робити решті учасників).
Першим питанням були ресурси, які має місто, щоб за 3-5 років досягти результатів у кожній із сфери. Учасники по черзі за визначений час сідали за стіл, де обговорювалося питання визначеної сфери і пропонували свої ідеї. «Хранитель» цього столу їх записував, якщо вони не повторювалися з попередніми.
Другим питанням стали проблеми, які стають на заваді досягнення результатів у визначених сферах. Звісно, говорити про бар’єри — найлегше, тому тут листи були заповнені без остатку.
Третім етапом стали практичні ідеї та проекти, які можуть запропонували учасники для досягнення «швидких перемог» уже за 60-180 днів. Тобто це мали бути конкретні, реальні пропозиції, результати яких можна виміряти за визначений термін.
Після обговорень за всіма столами відбулася презентація проектів. «Хранителі столів» розповіли про те, що саме пропонують полтавці у кожній зі сфер. Як зазначає один зі співорганізаторів заходу Анна Шавиро, найбільші дискусії розгорілися під час обговорення проектів молодіжної політики та освіти.
Важко сказати, скільки з цих проектів буде дійсно реалізовано їх ініціаторами. Але такі заходи потрібні для міста, бо вони дозволяють обговорити проблеми, які ми маємо і в самоврядуванні, і в інфраструктурі, і в освіті, і в усіх оголошених вище сферах. Це також дозволяє побачити проблеми громадського сектору (невміння слухати інших, нав’язування своєї ідеї як найважливішої, небажання проявляти активність або й узагалі працювати над розробкою проекту), яких у нього ще дуже багато.
Захід пройшов за підтримки управління сім’ї, молоді та спорту Полтавської міськради та ресто-клубу «Podium».
Роман Повзик
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...