• Головна
  • Суд залишив без змін вирок полтавському чиновнику, який роздавав землі в парку "Перемога"
11:33, 19 грудня 2015 р.

Суд залишив без змін вирок полтавському чиновнику, який роздавав землі в парку "Перемога"

Втретє суд довів провину полтавського чиновника, працівника Державного управління охорони навколишнього природного середовища, який роздав 17 ділянок в парку "Перемога".

Ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ залишено без змін вирок Київського районного суду Полтави та ухвалу апеляційного суду Полтавської області щодо колишнього працівника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Полтавській області, а касаційну скаргу його захисника – без задоволення.

Упродовж 2009-2010 років завідуючий сектору охорони навколишнього природного середовища погодив документи про надання у власність громадян 17 земельних ділянок, що знаходяться в межах об’єкта природно-заповідного фонду, яким є парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва – парк «Перемога» в м. Полтава. За оцінками експертів, ринкова вартість земельних ділянок – понад 2,5 млн. грн.

Зазначену особу  було визнано винною у скоєнні злочину та призначено  покарання у вигляді 3-х років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій на 1 рік, та штрафу в розмірі 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Проте врахувавши серйозні сімейні обставини, в яких опинився чоловік, суд звільнив його від відбування основного та додаткового покарань на підставі Закону України «Про амністію у 2014 році», але колишній посадовець разом із захисником оскаржили рішення.   

Наразі суди трьох інстанцій підтвердили винуватість колишнього працівника вищезгаданого управління у вчиненні злочину за ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки).         

Задля збереження унікального об’єкта природи прокуратура пред’явила 17 позовних заяв про скасування державних актів на земельні ділянки, які через службову недбалість чиновника потрапили у приватну власність 17 громадян, та повернення цієї землі територіальній громаді міста. Позови перебувають на розгляді в Октябрському районному суді  Полтави.

Прес-служба прокуратури Полтавської області

 

                                      

                                                                   

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #суд #прокуратура #Перемога

Коментарі

Оголошення
live comments feed...