• Головна
  • Фільм, знятий в Шишацькому районі, увійшов у п’ятірку шедеврів світового кіно ЮНЕСКО
18:00, 9 грудня 2015 р.

Фільм, знятий в Шишацькому районі, увійшов у п’ятірку шедеврів світового кіно ЮНЕСКО

Кінофільм «Земля», який у 1930 років зняв український режисер Олександр Довженко, серед п’ятірки шедеврів світового кіно від ЮНЕСКО. Цю стрічку знімали у Шишацькому районі Полтавської області.

8 грудня у Києві на прес-конференції голова Міжнародного фонду культурного співробітництва Влада Литовченко повідомила, що ЮНЕСКО до свого 70-річчя склала список список із п’яти кінострічок, що будуть представлені на Фестивалі світових шедеврів.

Серед цих шедеврів опинився і фільм «Земля». Стрічка входить до так званої «української трилогії» Олександра Довженка («Звенигора», «Арсенал», «Земля»). Сам письменник був також сценаристом фільму.

З липня по листопад 1929 року цю стрічку знімали у Шишацькому районі. Саме Полтавщину бачать глядачі по всьому світу.

Прем’єра німого фільму Олександра Довженка «Земля» відбулася 8 квітня 1930 року — 85 років тому. Вже за 9 днів була знята з показів. Як офіційно пояснили, через «натуралізм та замах на звичаї».

«Радість творчого успіху була жорстоко подавлена страховинним двопідвальним фейлетоном Дем’яна Бєдного під назвою „Философы“ в газеті „Известия“. Я буквально посивів і постарів за кілька днів. Це була справжня психічна травма. Спочатку я хотів був умерти» — писав Довженко у своїй «Автобіографії».

Натомість за кордоном фільм визнали одним із найпоетичніших у світовому кіно. Після прем’єри у Берліні про українського письменника і режисера з’являється 48 публікацій, у Венеції італійські кінематографісти називають Довженка «Гомером кіно».

Так у 1958 році на Всесвітній виставці в Брюсселі за результатами опитування серед 117 видатних критиків і кінознавців із 26 країн світу, «Землю» було названо десятою серед 12 найкращих картин усіх часів і народів. Тоді ж фільм реабілітували у Радянському Союзі. Але Олександр Петрович помер за 2 роки до того.

Довідка: Олександр Довженко (1894, Сосниця Чернігівської області – 1956, Москва) — український та радянський письменник, кінорежисер, кінодраматург, художник, класик світового кінематографу.

Роман Повзик, незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #Довженко #фільм

Коментарі

Оголошення
live comments feed...