• Головна
  • Історія полтавки: як обманюють в агентствах по працевлаштуванню
18:00, 8 грудня 2015 р.

Історія полтавки: як обманюють в агентствах по працевлаштуванню

Пошук роботи  для багатьох перетворюється на справжнє випробування. Щоб зробити цей процес менш складним, шукачі роботи часто звертаються до послуг агентств з працевлаштування. Та, як виявилося, за гучними обіцянками допомогти влаштуватися на високооплачувану роботу часто ховаються шахраї.

Жертвою таких шахраїв стала наша читачка Ірина, яка віддала гроші агентству, але роботи так і не отримала.

«До агентства я прийшла в пошуках роботи. Мені запропонували підписати договір на три місяці за 150 гривень. Консультант запевнила, що протягом цього часу мені зобов’язуються знайти роботу. Вже за декілька днів мені запропонували піти на співбесіду у рекламне агентство. Я пішла туди, там мені призначили випробувальний термін, але через декілька днів я зрозуміла, що мені ця робота не підходить і пішла звідти. Звісно, оформити офіційно мене ніхто не встиг», - розповіла ошукана полтавка.

Після першої невдалої спроби Ірина вирішила знову звернутися в агентство, адже термін договору ще не скінчився. Проте їй відмовили, сказавши, що свої зобов’язання вони виконали і запропонували їй роботу. І оскільки вона «пропрацювала» там більше двох днів, претензії ніякі вона не може пред’явити. Проте запропонували продовжити договір на 10 місяців за 300 гривень. Ірина відмовилася.

Ми зателефонували в дане агентство під виглядом шукача роботи і дізналися умови договору. Консультант нас запевнив, що співробітники агентства будуть допомагати з працевлаштування протягом всього терміну дії договору. «Навіть якщо і місяць пропрацюєте і звільнитеся, ми й далі безкоштовно шукатимемо вам роботу», - запевняла приємним голосом жінка на тому кінці дроту.

Ця історія могла б стати початком кримінального провадження за фактом шахрайства, проте, як виявилося, винними в таких ситуаціях є самі ошукані, які неуважно читають укладений договір. В договорі, який підписала наша читачка зазначено, що послуги, які надає агентство є абсолютно безкоштовними, а сплачені гроші є благодійним внеском до якогось фонду. Про строки, зобов’язання та гарантії жодного слова.

Історія Полтавки: як обманюють в агентствах по працевлаштуванню (фото) - фото 1

Історія Полтавки: як обманюють в агентствах по працевлаштуванню (фото) - фото 1

Історія полтавки: як обманюють в агентствах по працевлаштуванню (фото) - фото 2

Історія полтавки: як обманюють в агентствах по працевлаштуванню (фото) - фото 2

Ми попросили прокоментувати цю ситуацію у правоохоронних органах. Прес-секретар відділу комунікації Полтавської поліції зазначила, що у таких випадках необхідно звертатися до поліції з письмовою заявою. До заяви необхідно прикріпити копію укладеного договору та платівок, лише після цього поліцейські зможуть перевірити установу.

Отримати коментар ми хотіли і у інспекції з питань захисту прав споживачів у Полтавській області, яка передусім має займатися такими випадками, проте вона зараз знаходиться на стадії реорганізації і телефонні номери не відповідають.

Ми в свою чергу закликаємо полтавців уважно читати умови договору, щоб не стати черговою жертвою аферистів.

P.S. Наразі постраждала не вирішила, чи буде звертатися до правоохоронних органів, тому ми не публікуємо дані агентства з працевлаштування.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #агентство #працевлаштування

Коментарі

Оголошення
live comments feed...