• Головна
  • Полтавці дізнаються про 7 життів «ненависника літери ї» Івана Нечуя-Левицького
17:00, 7 грудня 2015 р.

Полтавці дізнаються про 7 життів «ненависника літери ї» Івана Нечуя-Левицького

9 грудня о 17:30 в приміщенні Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського (вул. Леніна, 17) відбудеться лекція «7 життів Нечуя-Левицького». Лекцію прочитає педагог та науковець Катерина Ткаченко.

Іван Нечуй-Левицький – український письменник та перекладач. Він є автором трьох романів («Хмари», «Над Чорним морем», «Князь Єремія Вишневецький») та п’яти повістей («Дві московки», «Рибалка Панас Круть», «Причепа», «Микола Джеря» та «Кайдашева сім’я»). За статистикою, Іван Нечуй-Левицький – один з найбільш читаних українських прозаїків.

«Кайдашева сім’я» – найвизначніший твір автора. Жанр, в якому написаний твір, можна визначити, як реалістичну соціально-побутову повість. На прикладі однієї сім’ї Іван Нечуй-Левицький показує риси, притаманні всьому українському народу: індивідуалізм, прагнення жити самостійним життя. Твір багато разів перевидавався і перекладався іншими мовами.

Цього року в київському видавництві «Основи» вийшло концептуальне видання класичної повісті «Кайдашева сім’я». Особливість видання – оформлення сучасними колажними ілюстраціями від художниці Лєри Схємки.

Сама художниця так коментує концепцію книги:

–​ Протягом більш як ста років, які минули від часу написання твору, людство встигло удосконалити усе на світі, але при цьому не зробило ні кроку назустріч взаєморозумінню та подоланню своїх вад. Наголошуючи на цьому, ми розповідаємо візуальною мовою історію 1878-го року, яка близька людині з 2015-го. Ілюстрації до книги – це не зображення того, як виглядали Мотря чи Кайдашиха, це зображення напружених і зовсім не ідеальних стосунків, які диктував характер графіки.

Окрім Полтави, у рамках презентації книги видавництво «Основи» проводить лекції «Невідомий Нечуй-Левицький» тільки у трьох містах – Києві, Львові та Харкові. Організаторами заходу у нашому місті є незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus».

За словами організаторів, лекція «7 життів Івана Нечуя-Левицького» покликана змінити насаджені шкільною програмою стереотипи про письменника та його повість «Кайдашева сім’я».

Педагог та науковець Катерина Ткаченко розповість про драматичну історію виникнення псевдоніму Нечуй, причину ненависті Левицького до літери «Ї», його дивні звички, трагічну історію кохання письменника. Крім того, Катерина поділиться багатьма іншими цікавими фактами з біографії Нечуя-Левицького.

Що? Лекція «7 життів Івана Нечуя-Левицького» від Катерини Ткаченко.

Де? В приміщенні Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П.Котляревського.

Коли? 9 грудня о 17:30.

Вхід вільний. З усіх питань: (099) 76–46–506 (Роман).

Денис Старостін, незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #лекція

Коментарі

Оголошення
live comments feed...