• Головна
  • У Полтаві вдова бійця АТО змушена в суді відстоювати власні права
14:37, 7 грудня 2015 р.

У Полтаві вдова бійця АТО змушена в суді відстоювати власні права

Оксана Максимова, вдова загиблого в зоні проведення антитерористичної операції капітана Максимова, змушена в суді відстоювати власні права.

14 вересня 2014 року в Ясинуватському районі Донецької області під час виконання службового завдання, внаслідок отримання вогнепального поранення загинув капітан Олександр Максимов. В мирному житті чоловік був військовослужбовцем, працював старшим офіцером відділення військового обліку та бронювання сержантів і солдатів запасу Полтавського об’єднаного міського військового комісаріату.

«Сповіщаю Вас зі скорботою про те, що Ваш чоловік капітан Максимов Олександр Євгенович, 14 вересня 2014 року загинув внаслідок отримання вогнепального поранення під час участі в антитерористичній операції. Це сповіщення є документом для порушення клопотання про призначення пенсії (допомоги) і надання пільг, установлених законодавством України», - таке повідомлення отримала дружина загиблого.

Поховали Максимова на Алеї Героїв у Полтаві з усіма військовими почестями.

Десь через місяць вдову відвідала комісія Полтавської райдержадміністрації та сільський голова, поспівчували, надали тисячу гривень матеріальної допомоги. Під будівництво будинку виділили ділянку. Щоправда, ділянка розташована фактично на смітнику за 50 метрів від залізничної колії. Тож довелось відмовитись. Попросила гектар землі, та їй сільський голова відмовив, сказавши, що немає вільних земель, в той час, як іншим учасникам АТО була надана.

Згодом Оксані Максимовій було запропоновано стати на облік для отримання квартири за рахунок бюджетних коштів. Тому й зібрала необхідні документи. Максимову О.І. було внесено до Єдиного державного реєстру пільговиків і поставлено на квартирний облік. Довідка Полтавської РДА № 04-21/5786 від 23.09.2015 року, підписана начальником управління соціального захисту населення О.Б.Носенко, підтверджує, що вдова військовослужбовця, код кат. 85, Максимова Оксана Іванівна, зареєстрована в Єдиному  державному автоматизованому реєстрі пільговиків, облікова картка №6347.

Проте, більше ніж через рік, комісія Управління соціального захисту населення Полтавської РДА розглянула справу Максимової О.І. і вирішила зняти жінку з квартирної черги. Саму ж вдову загиблого воїна на розгляд не запросили. Про рішення комісії зняти її з квартирної черги вона дізналася з письмового повідомлення в якому, зокрема, йшлося: «Розглянувши протокол засідання районної комісії з питань забезпечення житлом осіб, які безпосередньо брали участь в антитерористичній операції, за рахунок коштів державного бюджету №1 від 16.06.2015 року, керуючись п.2 ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування» та Житловим кодексом України, виконком Супрунівської сільської ради вирішив: зняти з квартирного обліку Максимову Оксану Іванівну». Сам же протокол засідання комісії залишився «таємницею».

Згодом з’ясувалося, що формальною підставою, за чутками, стала смерть батька Максимової в 2003 році. А раз батько помер, то відкрилась спадщина. Проте, згідно Закону право власності на нерухоме майно громадянин набуває лише після реєстрації в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Оксана ж свідоцтво про спадок не отримувала, в батьківському будинку живе її мати.

P.S. До Дня Збройних сил Украйни в кінці минулого тижня в Полтавському об`єднаному військкоматі вручали нагороди учасникам бойових дій та родичам загиблих бійців. Квіти та наказ про присвоєння позачергового військового звання (посмертно) капітану Максимову – майора, серед інших, отримала його  вдова, Оксана Іванівна. Цього ж дня відбулося судове засідання, де Полтавська районна державна адміністрація звинуватила вдову в підробці документів.

Максимова О.І. була вимушена звернутися до суду з адміністративним позовом про відміну рішення виконкому Супрунівської сільської ради про зняття її з квартирного обліку. Попереднє слухання відбулось в п`ятницю, 4 грудня 2015 року, якраз напередодні Дня збройних сил України. Але ні сільський голова Богатир В.І., ні начальник Управління соціального захисту Полтавської РДА Носенко О.Б., не повідомивши суд про причини неявки, в судове засідання не явились.

Голова правозахисної організації «Солідарність»  Валентин Волошин

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #Максимов #АТО #вдова
Оголошення
live comments feed...