• Головна
  • У Полтаві розпочався другий раунд додаткової імунізації дітей проти поліомієліту
16:00, 6 грудня 2015 р.

У Полтаві розпочався другий раунд додаткової імунізації дітей проти поліомієліту

У Полтаві, як і по всій Україні, з 30 листопада по 14 грудня проходитиме другий раунд додаткової імунізації проти поліомієліту. Додаткова імунізація передбачає додаткові дози вакцини для великої кількості населення протягом короткого часу. Проводять додаткову імунізацію, коли є ризик розповсюдження вірусу, та у відповідь на спалах. Метою таких заходів є не лише захист кожної дитини, але й створення колективного імунітету, що зупинить циркуляцію вірусу.

Поліомієліт дуже заразне захворювання, що може спричинити ураження нервової системи, виникнення паралічів та навіть смерть. На жаль, на сьогодні в світі не існує ліків від поліомієліту. Основним ефективним заходом запобігання захворювання є щеплення.

Для ІІ раунду додаткової імунізації дітей проти поліомієліту використовується оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ), яку виготовляють у Франції. Ця вакцина використовується в усьому світі для захисту дітей від поліомієліту, починаючи з 50-х років минулого століття. Всі ті, хто народився у 1950 році і пізніше, отримували цю вакцину спочатку у вигляді драже, потім крапельну, а в останні 10 років перші щеплення дітям проводять ін'єкцією. Вакцина показала себе ефективною та безпечною. Протягом останніх 20 років вакцина врятувала від паралічів більше 5 мільйонів дітей у світі.

В Україні діти отримують безкоштовно щеплення від 10 захворювань, в тому числі і від поліомієліту. Діти до 6 років повинні отримати планові 4 щеплення проти поліомієліту. При проведенні додаткової імунізації необхідно зробити ще три щеплення проти поліомієліту: навіть якщо дитина повністю щеплена, ці додаткові щеплення ОПВ вакциною є необхідними для забезпечення повноцінного захисту дитини і зупинення циркуляції вірусу серед дітей.

В першому раунді додаткової імунізації по місту охоплено щепленнями понад 11 тисяч дітей у віці з 2 місяців до 6 років. При проведенні імунізації серед привитих дітей не було зареєстровано жодного випадку несприятливої дії. Дякуємо батькам, які з розумінням підійшли до імунізації своєї дитини, підготовили дітей. Звертаємося ще раз до батьків – зробіть щеплення своїй дитині, захистіть її від такої небезпечної хвороби!

Лікувальні заклади міста, задіяні в проведенні додаткової імунізації, отримали вакцину для проведення щеплень.

Шановні батьки! Просимо вас звернутися в лікувальний заклад за місцем проживання для проведення щеплення своїй дитині. Там ви зможете проконсультуватися в лікаря, ознайомитися із документами по вакцині. Не ставте під загрозу життя і здоров'я своєї дитини!

Управління охорони здоров'я Полтавського міськвиконкому

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #вакцинація

Коментарі

Оголошення
live comments feed...