• Головна
  • У Полтаві в центрі міста проводили тестування на СНІД: жодного позитивного результату
08:51, 2 грудня 2015 р.

У Полтаві в центрі міста проводили тестування на СНІД: жодного позитивного результату

Учора, 1 грудня, у Полтаві на вулиці Жовтневій відбулося традційне тестування всіх бажаючих на СНІД. Ця акція є багаторічною традицією всього світу до дня боротьби зі СНІДом.

Всього організатори планували протестувати близько сотні полтавців, проте, можливо, через дощ, який почався близько четвертої години, охочих було вдвічі менше. Медики протестували 51 людину, переважно - це молодь. На щастя жодного позитивного результату не було виявлено.

Люди, які тестувалися, неохоче спілкувалися з журналістами, аргументуючи, що тестування анонімне.

"За даними статистики, майже 80% нових випадків припадає саме на статевий шлях інфікування ВІЛ, тож один із шляхів стримування епідемії – розумне статеве життя. Ми прагнемо сформувати у молоді стереотип «Немає презервативу – немає сексу», – зазначає керівник напрямку адвокації БО «Світло надії» Сергій Жук.

В рамках цьогорічної акції крім експрес-тестування для всіх полтавців – роздача контрацептивів та тематичної поліграфічної продукції. Також організатори наголосили на необхідності проходження тестування.

Де полтавці мають змогу безкоштовно та анонімно протестуватись:

- пров.Госпітальний, 5а – Полтавський обласний центр профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом;

- вул.Калініна, 36 – кабінет довіри;

- поліклініки м.Полтава;

- вул. Артема, 28А – БО «Світло надії»;

- стати донором.

Довідково: Станом на 1.11.2015 р. на обліку у Полтавському обласному центрі профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом перебуває 3192 людей (із них – 1241 по м.Полтава). За 10 міс.поточного року було поставлено на облік 377 осіб. Безкоштовне АРВ-лікування по Полтавській області наразі отримує 1556 чоловік. Майже 80% ВІЛ-інфікованих полтавців, які на даний час перебувають на диспансерному обліку – віком від 20 до 40 років. У 2015 році від СНІДу на Полтавщині померло 76 осіб. За весь час епідемії (починаючи із 1987р) – 963.

Вперше Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначили 1 грудня 1988 року. Червона стрічка, як символ розуміння СНІДу була

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #СНІД #тестування
Оголошення
live comments feed...