• Головна
  • Полтавцям розповіли, як планують боротися зі СНІДом
18:00, 27 листопада 2015 р.

Полтавцям розповіли, як планують боротися зі СНІДом

26 листопада головні лікарі центральних районних лікарень та Центрів первинної медико-санітарної допомоги з міст та районів області зібралися для обговорення завдання та проблемних питань по розробці та реалізації міських та районних цільових Програм протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2016-2018 рр. Мета даного зібрання – забезпечити доступні послуги з профілактики, діагностування та лікування ВІЛ-інфекції у кожному місті та районі області.

«Полтавщина увійшла до пілотних областей, де реалізується державна програма протидії ВІЛ/СНІДу. По-перше, це є політична воля, оскільки Полтавщина досить сприятливо відноситься до всіх інновацій, особливо у сфері охорони здоров’я. По-друге, головний лікар обласного Центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом, усі фахові кадри готові не лише до співпраці, а й до втілення найбільш інноваційнних проектів. Проект «Реформа ВІЛ-послуг у дії» надавав технічну підтримку на етапі розробки «Обласної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 рр.». Пріоритетні цілі та завдання на майбутнє – зробити полтавський досвід кращим і розповсюдити його на інші регіони України», - зазначила представник  міжнародного проекту «Реформа ВІЛ-послуг у дії» Марія Маковецька.

Окрему увагу учасники зустрічі приділили питанню організації технічної підтримки в ході розробки міських та районних цільових Програм протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2016-2018 роки та забезпеченню адвокаційного супроводу програм на рівні обласної влади.

«Згідно прийнятої європейської формули «90-90-90», необхідно досягнути потрійної мети: до 2020 року 90% ВІЛ-інфікованих знали про свій діагноз, 90% з них отримували лікування, а 90% цих людей мали знижене вірусне навантаження. Ця формула дозволить забезпечити не тільки ефективну протидію ВІЛ/СНІДу, а й зупинити її взагалі», - повідомив Виконавчий директор Благодійної організації «Світло надії» Максим Демченко.

Довідково:

Щорічно в Полтавській області реєструється до 500 нових випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію. У більшості цих випадків хворобу виявляють запізно. Через це зріс рівень смертності від СНІДу. Якщо раніше СНІД був «хворобою міста», то за останні  місяці збільшилась кількість ВІЛ-інфікованих у сільській місцевості.

У рамках робочої зустрічі фахівці обговорили особливості реалізації «Обласної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 рр.», яка була прийнята 2 жовтня поточного року, та визначили ряд ключових завдань, методів виконання та шляхів ресурсного забезпечення міських та районних Програм, які мають стати логічним продовженням документу обласного рівня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#СНІД #ВІЛ
Оголошення
live comments feed...