«Батьківщина» збирається подавати до суду на депутата Полтавської облради від «Солідарності»

Після другого засідання сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання депутатська  фракція «Батьківщина», спільно з фракціями «Свобода», «УКРОП» та РПЛ  заявила про фальсифікації, провокації та перешкоджання дієвій роботі в сесійному залі.

Зокрема, заявили депутати, голова лічильної комісії Полтавської обласної ради, представниця блоку «Солідарність» Ірина Степаненко відверто підтасовувала результати підрахунку голосів та подавала завідомо неправдиву інформацію. Ці дії стали приводом до безпідставного закриття засідання. Коли ж мова зайшла про переголосування, депутати, повіривши оприлюдненій Іриною Степаненко інформації про прийняте  рішення щодо перенесення засідання, - вже розійшлися, - йдеться у повідомленні на сайті «Батьківщини».

На думку голови фракції «Батьківщина» Руслана Богдана, така ситуація спрацьовує на руку провладним партіям, які всіма правдами й не правдами намагаються взяти реванш і фактично захопити пост голови обласної ради:

- Після того, як «Солідарність» втратила посаду мера Полтави, очільника Кременчука, інші ключові посади, провладні зробили основну ставку на голову Полтавської облради. І провокації, і зволікання є організованим сценарієм, спрямованим на те, щоб зробити з депутатського корпусу облради рошенівську цукерку.

Нам вдалося поспілкуватися з одним із представників «Батьківщини» в Полтавській обласній раді  та членом лічильної комісії Ігорем Горжієм. У приватній розмові по телефону він розповів про докази, які підтверджують фальсифікації з боку депутата від «Солідарності» Ірини Степаненко:

-         Як виявилося одна мила і тендітна дівчина змогла обвести навколо пальця не лише депутатів,а  й журналістів та громадськість. Спершу голова поставив на голосування  питання про перерву до 4 грудня. За нашим підрахунком «за» було 27 ну максимум 30 голосів. Проте Степаненко оголосила, що дану пропозицію підтримали 40. Ділі голосували за перерву. Результат аналогічний.

Після першого голосування було вирішено провести перереєстрацію. Всі 82 депутати, які прийшли на сесію продовжили обирати голову облради. Як зазначив Ігор Горжій, після перереєстрації головуючий спершу поставив питання про продовження сесії, а потім за перенесення. По першому голосуванні «за» проголосували 41 депутат, за друге – 37. Проте Ірина Степаненко оголосила протилежні результати, тобто що за перенесення сесії проголосувала більшість. І поки всі були в певному збентеженні, голова оголосив перерву. Сама ж Ірина втекла з сесійної зали.

-         Я вважаю, що зараз Полтавській громаді, як ніколи потрібна консолідація, адже треба приймати бюджет, треба працювати на благо, а не сіяти розбрат. Проте треба бути чесними, - додав депутат.

Такі дії Степаненко  Горжій пояснює бажанням «Солідарності», щоб там не було, «просунути» саме свого кандидата на посаду голови облради.

Прес-секретар Полтавського осередку ВО «Батьківщина» Ірина Курочка зазначила, що юристи політсили наразі збирають доказову базу, щоб подати позов до суду:

-         Ми не хочемо бути голослівними, щоб було слово проти слова, свою позицію ми підкріпимо беззаперечними доказами факту фальшування голосування депутатом від «Солідарності» Іриною Степаненко. Наразі наші юристи збирають докази: свідчення очевидців, фото та відео матеріали. І після цього ми звернемося до правоохоронців, що вони надали правову оцінку діям депутата.

 

Полтава сесія облрада
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі