«Полтавафарм» програло апеляційний суд «Полтавському громадському телебаченню»

У квітні цього року журналісти «ГромадськогоТБ.Полтава» подали інформаційний запит на підприємство, щоб отримати інформацію про зарплати керівництва КП «Полтавафарм», про мережу аптек та аптечних пунктів, їх місцезнаходження, про фінансові результати діяльності підприємства, контактні дані завідуючих аптеками. Уся ця інформація є відкритою та публічною. На підприємстві на такий запит відреагували відпискою та заявою у прокуратуру.

Журналісти звернулися до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до «Полтавафарм» та просили суд визнати протиправними дії у відмові надати публічну інформацію. Суд визнав дії підприємства протиправними та зобов’язав надати публічну інформацію.

Таке рішення не задовольнило Наталію Стецюк і вона подала апеляційну скаргу до Харківського апеляційного адміністративного суду. Розглянувши справу, суд ухвалив залишити скаргу КП «Полтавафарм» без задоволення, а постанову Полтавського окружного адміністративного суду без змін. Таким чином, суд зобов’язав підприємство надати відкриту публічну інформацію протягом п’яти робочих днів з дня набрання чинності рішення суду (повний текст ухвали був готовий 05.10.2015).

Однак підприємство «Полтавафарм» досі ухвалу суду не виконало. 14 вересня директора комунального підприємства Наталію Стецюк було звільнено. Відповідне розпорядження з офіційним формулюванням «за станом здоров’я» підписало керівництво обласної ради.

Нагадаємо, директор комунального підприємства «Полтавафарм» Наталія Стецюк протягом трьох років виписала собі премій на 399,3 тис.грн. Про це повідомила в.о. начальника Держфінінспекції в Полтавській області Ірина Салогуб. Завдяки нарахуванням вона отримувала в середньому 30 тисяч гривень на місяць, що в 10 разів більше за середню зарплатню працівників підприємства.

При цьому за цей час підприємство скоротило кількість аптек на 34 пункти та звільнило 72 працівників. Прибутки підприємства збільшилися, але лише за рахунок підвищення вдвічі ціни на ліки. Крім того, починаючи з 2012 року, КП «Полтавафарм» не відраховує частину прибутку до бюджету Полтавської області, що спричинило недоотримання обласним бюджетом коштів на загальну суму 969,6 тис. грн.

За неофіційними даними, Наталія Стецюк переїхала на постійне місце проживання у Крим. Зв’язок з нею відсутній.

 

Громадське.ТБ
Полтава суд Стецюк
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі