У Полтаві поліцейський ледь не побив камеру журналісту (ВІДЕО)

Неприємний інцидент стався з журналістами Громадського ТБ. Полтава під час зйомок фільму про вступ до Національної поліції.

Журналісти проводять зйомки документального фільму про шлях героїні, який вона має пройти від моменту подачі заяви на вступ до лав нової поліції до проходження тестування. За словами журналістів Громадського, їм вдалося відзняти багато матеріалу: подача документів до лав нової поліції та складання іспиту з логічного мислення. Але під час зйомок сюжету про здачу тесту з фізичної підготовки у них виник конфлікт з представником вже поліції, який стежив за громадським порядком під час проходження іспиту.

«З незрозумілих нам причин, перевищуючи свої службові повноваження, міліціонер (а з 7 листопада 2015 року вже поліцейський) перешкоджав журналістам та забороняв проводити зйомку, - йдеться в сюжеті журналістів, - Врешті він показав своє посвідчення, але лише на мить, не давши можливості навіть прочитати дані. Проте стаття 18 Закону України "Про Національну поліцію" зобов’язує поліцейського назвати своє прізвище, посаду, спеціальне звання та пред’явити на вимогу особи, у разі звернення до нього, службове посвідчення. Таким чином представник правоохоронних органів повинен надати особі можливість ознайомитися з викладеною в ньому інформацією, не випускаючи посвідчення з рук».

Цей інцидент викликав бурхливу реакцію в соцмережах. Наразі журналістам вдалося отримати вибачення від представника правоохоронних органів начальникп Управління кадрового забезпечення УМВС полковника міліції Сергія Гаврика який зазначив: "Разрешалось производить видеосъемку только до дверей спортзала. На физо были специально для апелляционной комиссии задействованы (непрерывно) 3 камеры сотрудников ВВБ и камера организаторов. Представители ІСІТАР были постоянно в зале и контролировали действия задействованных в тестировании преподавателей и других лиц. В любом случае,приношу извинения за действия нашего работника".

Нагадаємо, кілька днів тому схожий інцидент стався з журналістом газети "Коло" Андрієм Івановим, він намагався поставити питання Олександру Мамаю, проте начальник управління звернень громадян Полтавського міськвиконкому Ігор Верига не дав йому задати питання та відштовхнув журналіста.

Полтава журналісти
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі