В Полтаві підписали угоду про надання безоплатної правової допомоги переселенцям

На базі Благодійної організації «Світло надії» відбулася робоча зустріч юристів центру первинної правової допомоги для ВПО, яка реалізується за фінансової підтримки Програми розвитку ООН в Україні і Уряду Японії та представників Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області. Результатом перемовин стало підписання угоди про співпрацю центру первинної правової допомоги з центром вторинної допомоги.

Предметом даної угоди є співробітництво Сторін в об’єднанні зусиль стосовно організації надання правової допомоги внутрішньо переміщеним особам.

За умовами договору, юристи Центру надання безоплатної первинної правової допомоги будуть направляти клієнтів з числа ВПО, які потребують вторинної правової допомоги до Центру надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Центр безоплатної первинної правової допомоги для внутрішньо переміщених осіб БО «Світло надії» у вересні поточного року розпочав свою роботу у 5 містах Полтавської області (м. Полтава, м. Кременчук, м. Комсомольськ, м. Миргород, м. Пирятин) в рамках реалізації ініціативи "Забезпечення прав та законних інтересів ВПО в Полтавській області" реалізується БО «Світло надії» за фінансової підтримки Програми розвитку ООН в Україні і Уряду Японії.

«Якщо юристи БО «Світло надії» направляють до нас людину з числа ВПО, то ми надаємо їй відповідну вторинну правову допомогу у складанні документів процесуального характеру та здійснення представництва інтересів особи у суді. Також ми можемо забезпечити участь захисника під час здійснення досудового розслідування», - розповів Ігор Рибас, директор першого Полтавського місцевого центру з надання БВПД.

Юристи вже почали співпрацю в даному напрямі. Працівники Першого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги спільно з Чутівським районним управлінням юстиції за участі адвокатів системи БВПД та юрисконсульта БО «Світло надії» провели виїзний (мобільний) пункт консультування громадян. У більшості випадків, за словами фахівців, громадяни звертались за консультаціями із земельних питань. Особам, які потребували первинної правової допомоги, надали роз’яснення та прийняли відповідні звернення від осіб, яким необхідна безоплатна вторинна правова допомога.

«Ми вирішили об’єднати наші зусилля для розвитку первинної та вторинної правової допомоги в Полтавській області. Надання правових послуг, буде спрямоване на забезпечення реалізації прав і свобод наших громадян, захисту їх прав і свобод, їх відновлення у разі порушення. Впевнені, що об’єднавши зусилля ми зможемо досягти кращих результатів та допомогти більшій кількості людей»,- розповів Максим Демченко, виконавчий директор БО «Світло надії».

Довідково: безоплатна первинна правова допомога охоплюватиме такі види правових послуг, як надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань, складання документів не процесуального характеру: заяв, клопотань та скарг,надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Вторинна безоплатна правова допомога включає захист від обвинувачення; здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складання документів процесуального характеру.

Читайте також: В Полтаві почала роботу безоплатна правова допомога мешканцям області

правова допомога переселенці
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі