В Полтаві на одній з виборчих дільниць не слідкують за бюлетенями

В Полтаві на виборчій дільниці №155 (вул. Маршала Бірюзова, 26/1) спостерігачем ОПОРИ був зафіксований факт порушення виборчого законодавства членами ДВК, які залишили без нагляду виборчі бюлетені.

Спостерігач Громадянської мережі ОПОРА повідомив, що ранкове засідання у приміщенні дільниці було проведено в окремій кімнаті, після його закінчення члени комісії залишились там же та планували видавати бюлетені.

За усною домовленістю члени комісії вирішили організувати видачу бюлетенів в одному приміщенні, у той час, коли виборчі скриньки та кабінки для голосування знаходились у коридорі. Контролювати кабінки та скриньки залишились лише один член комісії та спостерігач.

Зауважимо, що згідно Закону України «Про місцеві вибори» частини 4 статті 76: «Приміщення для голосування повинно бути обладнано таким чином, щоб місця видачі виборчих бюлетенів, кабіни для таємного голосування, виборчі скриньки для голосування знаходилися в полі зору членів дільничної виборчої комісії та осіб, які відповідно до цього Закону мають право бути присутніми у приміщенні для голосування».

Тому офіційний спостерігач Громадянської мережі ОПОРА розпочала складати акт про порушення.

У цей час на виборчу дільницю прибула голова Київської територіальної виборчої комісії та закликала комісію прийняти рішення, згідно з яким столи, за якими сиділи члени комісії мали бути перенесені у коридор (до виборчих кабінок та скриньок).

Спостерігач також повідомила, що після того, як до ДВК приїздила голова Київської ТВК та повідомила про зміну розташування столів, її почали обвинувачувати у тому, що вона втручається та заважає процесу. Та після повідомлення з боку голови ТВК про те, що у разі порушення Закону України «Про місцеві вибори» та втручання членів комісії, їх склад буде замінено, столи у той же час перенесли до коридору. Наразі ситуація на дільниці виглядає саме так, як показано на фото нижче.

Нагадаємо, напередодні другу туру виборів в Полтаві правоохоронці отримали повідомлення про підкуп виборців. 

вибори порушення ОПОРА дільниця
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі