Полтавці не вірять в зміни після виборів – соцопитування

Згідно соцопитування, яке наш сайт «0532» проводив в соцмережах та на сайті, більшість громадян вважають, що після виборів все залишиться на тому ж рівні. Ненабагато менше проголосували за погіршення життя після завершення виборчої кампанії.

На сторінці нашого сайту у та в соцмережі «вконтакті» з 27 жовтня по 14 листопада ми проводили опитування читачі «Як зміниться життя Полтави після місцевих виборів?». Ми запропонували 5 варіантів відповіді:

1) Все залишиться на тому ж рівні;

2) Перших півроку буде щось робитись, а далі все заглохне;

3) В нашій країні на всі міста впливає влада з Києва;

4) Вибори допоможуть Полтаві стати процвітаючим містом;

5) Стане ще гірше.

Більшість опитаних віддали голоси за варіант відповіді під номером 1 – все залишиться на тому ж рівні. На сайті за цей варіант проголосувало 42,9% в соцмережі 41,4%.

Ненабагато менше проголосувало за варіант номер 5 – стане ще гірше. На сайті – 33,3%, в соцмережі – 36,4%.

За варіант «Перших півроку буде щось робитись, а далі все заглохне» проголосувало – 13,1% на сайті та 11,1% в соцмережі. «В нашій країні на всі міста впливає влада з Києва» - на сайті 8,3% та 6,1% в соцмережі.

А ось варіант «Вибори допоможуть Полтаві стати процвітаючим містом» обрало найменша кількість опитаних – 2,4% проголосували на сайті та 5,1% в соцмережі.

Загалом в голосуванні взяло участь 282 людини – 198 в соцмережі та 84 на сайті.

Таким чином видно, що полтавці не надто вірять у вибори, що може пояснити й низьку явку виборців у першому турі. Крім цього ця виборча кампанія в Полтаві є однією з найбрудніших. Про це неодноразово казали як чиновники, так і громадські організації, які спостерігають за виборчим процесом. Також виборча кампанія обох претендентів на посаду міського голови Полтави супроводжувалася підкупом виборців – Мамай роздавав цукор, Матковський – аптечки.

вибори соцопитування
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі