В полтавській поліції пояснили, чому й досі не припинений підкуп виборців

В полтавській поліції розповіли, що окрім написаних журналістом «0532» заяв щодо підкупу виборців, жодних інших заяв не було зареєстровано. Крім цього, за словами заступника начальника Національної поліції в Полтавській області Сергія Альошкіна, в період після завершення першого туру виборів – з 26 жовтня, й до тепер не було зареєстровано лише 11 порушення виборчого законодавства.

«Після першого туру голосування було зареєстровано 44 повідомлення, х яких лише 11 пов’язаних з другим туром виборів. Всі інші стосувалися порушень виборчого законодавства під час першого туру», - розповів Альошкін.

На питання журналістів, чому не було припинено роздачу аптечок та цукру, Альошкін заявив, що їм не відомі факти, що й надалі відбувається цей процес. Хоча цікаво, що штаб «Совісті України», де відбувається роздача цукру (Майдан Незалежності 1-б), знаходиться в кількох хвилинах ходьби від міського управління УМВС (Сковороди 2-б).

Безымянный
Безымянный

Речник Нацполіції Полтавщини Юрій Сулаєв розповів, що щоб припинити діяльність роздачі поліції потрібен дозвіл суду.

«Щоб зайти в якесь приміщення потрібен дозвіл суду. А суд може дати дозвіл, якщо йде розслідування і буде доведена вина певного суб’єкта. Але довести ми поки не можемо, йде розслідування, яке, в рамках законодавства, триває протягом 60 днів. Сьогодні є ряд пропозицій на рівні Міністерства внутрішніх справ, які б дозволяли діяти оперативникам миттєво», - розповів Сулаєв.

Крім цього Сулаєв запевнив, що всі публікації в ЗМІ є офіційними заявами.

«Всі публікації – є офіційними заявами. По всім публікаціям проводяться перевірки. Ми все реєструємо направляємо до територіальних слідчих підрозділів. Вони перевіряють інформацію, спілкуються зі свідками. Якщо все підтверджується, то справа вноситься до ЄРДР», - говорить Юрій Сулаєв.

Правда, ні до нас, ні до наших колег з інших ЗМІ, які активно висвітлювали та публікували на своїх ресурсах відеоматеріали прямого чи непрямого підкупу виборців, жодного разу так і не телефонували слідчі. Сьогодні ми публікували черговий відеосюжет ГромадськогоТБ, в якому є свідчення студентів, що їм у гуртожитку розносили «аптечки здоров’я» та казали, що треба голосувати за Андрія Матковського.

Нагадаємо, сьогодні голова Полтавської облради минулого скликання Петро Ворона заявив, що ці вибори в Полтаві – найбрудніші за всю його політичну кар’єру. 

підкуп Мамай Матковський
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі