Уряд виділив 301 мільйон гривень полтавським комунальним підприємствам на погашення боргів

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко повернувся із робочого відрядження до столиці з доброю новиною. Спільні зусилля та наполеглива робота протягом останніх місяців керівника області, управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації та Кабміну увінчалися успіхом — Полтавщина отримала від уряду 301 мільйон гривень на погашення боргів комунальних підприємств.

— Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк підписав постанову щодо погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, — прокоментував Валерій Головко. — Йдеться про субвенцію для Полтавської області у розмірі 301 мільйон гривень, яка буде використана для погашення боргу, що виник через різницю в тарифах на природній газ та електроенергію і фактичною сплатою населенням за комунальні послуги, тепло, водопостачання тощо. Хочу подякувати уряду та особисто Прем’єра — за підтримку ініціатив Полтавщини і профільному управлінню облдержадміністрації, яке подавало відповідні розрахунки на розгляд Кабміну та захищало інтереси полтавських комунальних підприємств.

За словами т. в. о. начальника управління житлово-комунального господарства ОДА Едуарда Реви, кошти цьогорічної субвенції від держави допоможуть деяким комунальним підприємствам погасити борги, які накопичилися ще з 2012 року. Йдеться, зокрема, і про ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго». Коштів достатньо, щоб вирішити проблему заборгованості — і надалі комунальні підприємства не потерпали від штрафних санкцій та нарахування пені через невчасні розрахунки за газ та електроенергію.

На сьогодні залишилися технічні моменти. Головне — оперативно провести процедуру взаємозаліків, щоб до кінця року використати кошти субвенції і погасити заборгованість. Тому голова Полтавської ОДА дав доручення терміново, до 15 грудня, оформити процедуру заліків за газ та електроенергію. 15 грудня очільник області планує скликати нараду і заслухати представників комунальних підприємств. Валерій Головко наголосив, що кошти є, тепер слово — за керівниками комунальних підприємств, які персонально відповідають за погашення боргів і використання коштів. Тож стосовно тих, хто не включиться в роботу, ставитиметься питання щодо відповідності займаній посаді і виноситиметься на розгляд сесії обласної ради.

Полтавщина уряд субвенції
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі