В Полтаві комунальна газета стала агітаційним рупором Мамая

На сторінках комунальної газети «Полтавський вісник» представники ОПОРИ зафіксували матеріали, які несуть в собі «чорний піар» проти Андрія Матковського та агітаційні матеріали за Олександра Мамая.

Як повідомляють в ОПОРІ, спостерігачами громадської мережі було раніше зафіксовано факт наявності у щотижневій комунальній газеті «Полтавський вісник» статей, які очорнюють кандидата на посаду міського голови Андрія Матковського. Тепер новий номер газети із «чорним піаром» та агітацією за Олександра Мамая  не лише продається у газетних кіосках, але й розповсюджується посеред вулиць та у житлових будинках міста.

Невідомі на вулиці Полтави дали спостерігачеві ОПОРИ комунальну газету «Полтавський Вісник» №46, але не погодились давати коментарі та втекли з місця події, щойно дізнавшись про представників ОПОРИ.

У самому виданні на першій сторінці розміщений банер Юрія Бублика, аналогічний білбордам, які нещодавно почали розвішувати по місту, який очорнює кандидата на посаду міського голови Андрія Матковського. На білборді розміщене обличчя Юрія Бублика та текст: «Не допусти до влади ІНОЗЕМЦЯ! Прийди на вибори!». На першій сторінці у рубриці «Зверніть увагу!» знаходиться звернення Олександра Мамая щодо теледебатів, які повинні були відбутися вчора, 11 листопада о 19:00 на телеканалі «Місто». Але Олександр Мамай відмовився від участі у дебатах, посилаючись на те, що телеканал місто – необ’єктивний. Варто зазначити, що дебати не відбулись, хоча альтернативний майданчик для проведення теледебатів пропонували представники ГромадськогоТБ.Полтава. Цього разу вже відмовився Андрій Матковський.

В Полтаві комунальна газета стала агітаційним рупором Мамая, фото-1

Наступна стаття знаходиться на тій самій сторінці під назвою «Юрій Бублик: «Не підтримую жодного з кандидатів, але як громадянин виступаю проти Матковського». У ній описується прес-конференція Юрія Бублика, яка відбулася 9 листопада. У ній також очорнюється опонент Олександра Мамая. Про це свідчить зокрема цитата Юрія Бублика: «Андрія Матковського підтримує обласна влада, тобто повністю використовує адмінресурс».

Стаття, що знаходиться на третій сторінці, має назву «Олександр Удовіченко: «Особисто я проголосую за Мамая». У статті лідер партії «Рідне місто» звинуватив партію «Блок Петра Порошенка» у незаконному отриманні голосів. «Олександр Удовіченко продемонстрував журналістам декілька примірників видань «чорного піару» й від імені своєї команди заявив, що брудні технології дали змогу деяким політичним силам сьогодні отримати незаслужений ними результат:  «Насамперед, «Солідарності». Увесь бруд і всі протизаконні технології, які увінчали грошові винагороди, ішли від цієї політсили і її кандидатів».

В Полтаві комунальна газета стала агітаційним рупором Мамая, фото-2

На сторінці 4 розміщена стаття, у якій наведений текст, що Олександр Мамай говорив 9 листопада під час святкового концерту з нагоди Дня працівників культури. ОПОРА розцінює цю публікацію як політичну агітацію за кандидата на посаду міського голови Олександра Мамая.

В Полтаві комунальна газета стала агітаційним рупором Мамая, фото-3

Варто зазначити, що, як і минулого випуску, в цьому номері немає позначок на сторінці про передвиборчу агітацію чи політичну рекламу, де розміщені вищезгадані матеріали, що вважається маніпуляцією думкою виборців. Це є порушенням абзацу 2 частини 8 статті 60 Закону України «Про місцеві вибори»: «Усі матеріали передвиборної агітації повинні бути відокремленими від інших матеріалів і означені як такі». На сторінках «Полтавського Віснику» жодних відокремлюючих позначок не зазначено.

В Полтаві комунальна газета стала агітаційним рупором Мамая, фото-4

Відповідно до частини 7 статті 60 Закону України «Про місцеві вибори» визначено, що: «Засобам масової інформації, їх посадовим та службовим особам і творчим працівникам під час виборчого процесу у своїх матеріалах і передачах, не обумовлених угодами, укладеними відповідно до вимог цього Закону, забороняється агітувати голосувати за або не голосувати за кандидатів чи поширювати інформацію, яка має ознаки політичної реклами, безоплатно або яка оплачена з джерел, не передбачених цим Законом, а так само поширювати будь-яку інформацію з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного суб’єкта виборчого процесу...»

Лариса Семеняга, головний редактор газети, відмовилася коментувати ситуацію.

Зазначимо, що «Полтавський вісник» – щотижнева комунальна газета, засновником якої є Полтавська міська рада. Вона виходить по четвергам загальним тиражем 74 000.

Нагадаємо, вчора в Полтаві роздавали агітаційні листівки, прикриваючись ім`ям громадського руху "Чесно".

вибори Мамай Матковський чорний піар
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі