• Головна
  • У Полтаві роздають «липові» газети від громадського руху «Чесно» (ФОТО)
17:11, 12 листопада 2015 р.

У Полтаві роздають «липові» газети від громадського руху «Чесно» (ФОТО)

Сьогодні у Полтаві перехожим роздавали газету з назвою «Чесно про кандидатів у мери Полтави». Бюлетень має традиційні кольори громадського руху «Чесно» та їх емблему у вигляді часнику і пропонує читачам порівняльну характеристику двох кандидатів в мери Полтави Андрія Матковського та Олександра Мамая.

Крім того, в друкованому виданні є роз’яснення, що таке громадський рух «Чесно» та які принципи його роботи. Зазначимо, ЧЕСНО – це громадський рух, що має на меті стимулювати прозорість, підзвітність та відкритість представників влади та запит на якісну політику серед громадян. Серед тем, якими займаються активісти руху ЧЕСНО: персональне голосування в парламенті, фінансова прозорість та підзвітність депутатів, чиновників та партій, приймальні та помічники народних депутатів, відкритість роботи парламентських комітетів, робота депутатів місцевих рад, доброчесність кандидатів у народні депутати та депутати місцевих рад.

У Полтаві роздають «липові» газети від громадського руху «Чесно» (ФОТО) (фото) - фото 1

У Полтаві роздають «липові» газети від громадського руху «Чесно» (ФОТО) (фото) - фото 1

 У Полтаві роздають «липові» газети від громадського руху «Чесно» (ФОТО) (фото) - фото 1

На виданні, яке потрапило нам до рук немає жодних вихідних даних про тираж та замовника. Ми вирішили зв’язатися з представниками руху і запитати про даний агітаційний інформаційний бюлетень. Як нам зазначив представник «Чесно» телефоном, що громадський рух немає жодного відношення до даного друкованого видання і жодних порівняльних матеріалів про Матковського та Мамая вони не проводили. Крім того, «Чесно» попросили нас сфотографувати газету, щоб оприлюднити офіційне спростування будь-якого зв’язку громадського руху з друкованим виданням.

Незважаючи на нібито порівняльний аналіз роботи на посаді мера обох кандидатів, помітна явна заангажованіть. Наприклад, у Мамая в програмах написано "цукор пенсіонерам", коли у Матковського, який в такій же мірі чинить підкуп виборців "аптечками здоров`я", це вказано як "Програма "здорове місто". Також, незважаючи на відкриту підтримку кандидата від "Свободи" в другому турі Мамая, в листівці вказано, що 85% електорату "Свободи" підтримують саме Матковського. В газеті це пояснюється тим фактом, що більшість "свободівців" не підтримують Мамая через його позицію щодо "ДНР" і "ЛНР". Нагадаємо, раніше Мамай не охоче визнавав Росію агресором конфлікту на Сході та не називав "ЛНР" та "ДНР" терористами. Хоча вихідних данних дослідження, знову ж таки, немає. В рубриці "скандали навколо міських голів" є 8 скандалів. З яких лише 1 навколо Матковського - роздача аптечок.

У Полтаві роздають «липові» газети від громадського руху «Чесно» (ФОТО) (фото) - фото 2

У Полтаві роздають «липові» газети від громадського руху «Чесно» (ФОТО) (фото) - фото 2

Таким чином, невідомий замовник, прикриваючись авторитетом громадського руху «Чесно» розповсюджує агітацію. Хто з кандидатів зацікавлений у такому маніпулюванні думкою виборців невідомо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #Чесно #фейк
Оголошення
live comments feed...