Керівники об’єднаних громад Полтавщини пройшли навчання в ОДА

10 листопада у облдержадміністрації пройшов семінар-нарада для керівників об’єднаних територіальних громад стосовно проведення юридичних процедур та заходів, пов’язаних із державною реєстрацією новоутворених сільських, селищних, міських рад як юридичних осіб, визначенням порядку діяльності комісії по ліквідації органів місцевого самоврядування, які ввійшли до складу об’єднаних громад, вивільненням працівників органів місцевого самоврядування тощо.

“Полтавщина продовжує працювати над впровадженням Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”. 25 жовтня відбулися вибори у цих громадах, що є першим підсумком ефективної співпраці громад, облдержадміністрації та Офісу реформ. На сьогодні наша область у числі лідерів за кількістю зареєстрованих територіальних громад. У 2016 році вони мають отримати фінансові преференції, а також важливі додаткові для себе повноваження, серед яких і отримання коштів з державного фонду регіонального розвитку. На сьогодні ми повинні відпрацювати алгоритм дій громад і їхнього юридичного оформлення, починаючи з першої сесії”, – зазначив перший заступник голови облдержадміністрації  Андрій Пісоцький.

Шишацький селищний голова Олександр Тутка розповів про створення об’єднаної територіальної громади. «Цей Закон назрівав дуже давно і хотілося б, щоб він виправдав себе у повній мірі. За участі депутатів обласної ради, громадських діячів, ГО ми обговорили його і прийняли рішення про проведення роз’яснювальної роботи по району щодо втілення Закону в життя. Ми провели близько 40 зібрань, за результатами яких із 15 сільських рад 12 суб’єктів об’єднання увійшли в одну територіальну громаду. Об’єдналися 72 села, що становить близько 16,5 тис. населення. Думаю, що якщо усе, що задекларовано з боку держави буде виконано, то є надія, що ми фактично матимемо можливість на розвиток», - повідомив він.

Довідково:

Офіси реформ створені і діють на виконання Меморандумів між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Асоціацією міст України

– в рамках Проекту USAID ДІАЛОГ про узгодження мети діяльності щодо підтримки процесу об’єднання територіальних громад;

– в рамках спільного проекту з Норвезькою асоціацією місцевих і регіональних влад «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні», що фінансується МЗС Норвегії, про узгодження мети діяльності щодо забезпечення належної якості публічних послуг в об’єднаних територіальних громадах;

– та Радою Європи в рамках Програми РЄ «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» про об’єднання зусиль для реалізації реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади, формування спроможних громад.

Більш детальну інформацію можна дізнатися за тел.: (050) 404-11-67

Полтавська ОДА
семінар громада децентралізація
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі