Письменник Андрій Любка в Полтаві розповів про роман з сотнею способів контрабанди

9 листопада до Полтави уперше завітав письменник Андрій Любка зі своїм новим романом «Карбід». Він дав прес-конференцію, де розповів про книгу, таємний тунель в Ужгороді та бажання побачити справжню Україну.

Всеукраїнський тур письменника стартував 3 листопада. Його приїзд до Полтави і презентація книги проходять у рамках проекту Міжнародної літературної корпорації MERIDIAN CZERNOWITZ і Міжнародного фонду «Відродження», який носить назву «Мережа».

Оскільки партнером «Мережі» у Полтаві є НМО «Magnum Opus», то модерувала захід учасниця цього об'єднання Катерина Кролевська.

Андрій Любка – український поет, перекладач, есеїст. Народився в Ризі. Автор трьох збірок поезій, прозових книг «Кілер. Збірка історій» та «Спати з жінками». Учасник багатьох українських та міжнародних культурних заходів. Окремі твори перекладено 13-ма мовами. Живе в Ужгороді.

«Карбід» – це роман про стереотипи, кордони та 100 способів контрабанди. Повна назва – «Карбід, або Неймовірні трагікомічні пригоди однієї шляхетної людини і цілої зграї мерзотників, які дерлися через кордон водою, небом і суходолом, аж змусили героя опинитися в підземному царстві тіней». Роман написано протягом 2014–2015 рр. в Ужгороді й Чернівцях. Ілюстрації до розділів намалювала львівська художниця Галина Венглінська.

– Все почалося три роки тому в Ужгороді, коли було викрито потаємний тунель довжиною 700 метрів. Як виявилося, він використовувався для контрабанди і був найбільшим чудом техніки в місцевому розумінні – там були прокладені всі комунікації, невелика залізна дорога. І саме тоді, три роки тому, згадана подія дала перший імпульс вигадати сюжет «Карбід» для мене, – розповів письменник.

Як зазначається в анотації до книги, події пригодницького роману розгортаються впродовж паркого й тривожного літа 2015 року.

– Головний герой вигадує побудувати транскордонний тунель, таким чином відкрити українцям другу Європу. Після Євромайдану, після російської агресії, нам не дали візу, не відкрили кордони – і він вирішує, що таким чином справедливість настане, – говорить Андрій Любка.

Книга вже була презентована у Празі, Варшаві та Любліні та увійшла до Довгого списку премії Книга року ВВС-2015. В українському турі презентації відбулися у Києві, Черкасах, Кіровограді та Кременчуці. Після Полтави письменник прямує далі на схід: спочатку до Харкова, далі – у прифронтові території.

– Я хотів би побачити Україну такою, яка вона є насправді, – зізнається Любка. – Я погодився на цей тур саме з цією метою. Ніколи не був не лише в Сєверодонецьку, а й у Херсоні.

Як зазначив письменник, проект «Мережа» покликаний збудувати інфраструктуру для сучасної української літератури, познайомити читачів у різних містах, куди не часто зазирають письменники.

Сама ж презентація роману Андрія Любки «Карбід» відбудеться 9 листопада о 19:00 в арт-пабі «Хмільний Бик» (вул. Ватутіна, 2).

Роман Повзик, незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus»

письменник презентація роман Любка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі