З наступного року на Полтавщині будуть виділятися кошти на боротьбу з африканською чумою

У 2015 році в Україні були зафіксовані 47 випадків африканської чуми свиней. Найбільше — у Чернігівській, Сумській та Луганській областях. Не оминула ця проблема й Полтавщину.

Влітку довелося знищувати поголів’я свиней у Пирятинському районі. Нині оголошено 40-денний карантин у селі Короваї Гребінківського району. Про це під час щотижневої апаратної наради доповів начальник головного управління ветеринарної медицини, головний державний ветеринарний інспектор у Полтавській області Сергій Аранчій.

— Я хочу подякувати голові райдержадміністрації Гребінківського району за оперативне вирішення цієї проблеми. В районі створено дизбар’єри, на яких перевіряються автомобілі, що в’їздять на територію області. Так, через дизбар’єр, що знаходиться на відрізку дороги, яка веде із Гребінки на трасу Київ-Харків повз Пирятин, в день проходить майже 500 автомобілів, — говорить Сергій Аранчій.

На жаль, вакцини проти африканської чуми немає. Заражених тварин доводиться забивати та спалювати їхні туші. Єдиним дієвим засобом у боротьбі проти цієї пошесті може бути профілактика та контроль за поголів’ям диких кабанів, які є головними рознощиками вірусу.

Тому голова Полтавської ОДА Валерій Головко розпорядився розробити дієву програму профілактики африканської чуми, узгодити план необхідних заходів та відповідне фінансування. Кошти планують виділити з обласного резервного чи екологічного фонду. Відповідну нараду з ініціативи очільника області буде проведено наступного тижня.

Окрім того, на ім’я Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка буде направлено листа щодо перерозподілу понад 44 мільйонів гривень, передбачених у держбюджеті якраз на боротьбу із африканською чумою свиней. Поки що Міністерство агропромислового розвитку ці кошти так і не перерозподілило між областями.

Нагадаємо, наприкінці жовтня на Полтавщині були зафіксовані випадки появи африканської чуми.

африканська чума боротьба обласний бюджет
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі