Як псевдоблагодійники намагалися видурити кошти на лікування бійця АТО у полтавської організації

До однієї з полтавських організацій звернулись представники Благодійної організації «Небайдужі серця» з проханням фінансово допомогти у лікуванні бійця з АТО Дев`ятилова Дмитра Олександровича. Правда, після прохання надати документи підтверджуючі необхідність лікування телефонні дзвінки від благодійників перестали надходити.

«До нашого фонду за допомогою звернувся 27-річний військовослужбовець Девятилов Дмитро Олександрович, який виконував свій обов’язок перед державою у військовій частині В2336», - такого змісту надійшов лист на електронну адресу однієї з полтавських організацій від благодійної організації «Небайдужі серця». Благодійники зазначають, що на операцію бійцю потрібно 20 тисяч гривень, з яких лишилось зібрати 5300.

Сам же благодійний фонд «Небайдужі серця», судячи з інформації на їхньому офіційному сайті, займається допомогою дітям та іншим потребуючим людям.

«5 листопада на контактний номер телефону нашої організації надійшов дзвінок. Невідома особа представилась працівником Благодійної організації «Небайдужі серця». Як він повідомив, їхня благодійна організація займається збором коштів на лікування бійця АТО Дев`ятилова Дмитра Олександровича, - розповів представник однієї з полтавських організацій Олександр. - Наш директор запропонував відправити на робочу пошту всі документи. За 5 хвилин ми отримали документи. Одразу надійшов дзвінок від благодійників з проханням перерахувати кошти. Одразу виникла підозра, що щось може бути нечисто».

Як псевдоблагодійники намагалися видурити кошти на лікування бійця АТО у полтавської організації, фото-1

Олександру було доручено зайнятися цією справою. Одразу, що помітив чоловік – відсутність документів, які б підтверджували необхідність лікування бійця. Загалом на пошту полтавської організації надійшли документи, які підтверджують факт отримання травми, а не необхідність лікування.

Як псевдоблагодійники намагалися видурити кошти на лікування бійця АТО у полтавської організації (фото) - фото 2
Як псевдоблагодійники намагалися видурити кошти на лікування бійця АТО у полтавської організації (фото) - фото 2
Як псевдоблагодійники намагалися видурити кошти на лікування бійця АТО у полтавської організації (фото) - фото 3
Як псевдоблагодійники намагалися видурити кошти на лікування бійця АТО у полтавської організації (фото) - фото 3
Як псевдоблагодійники намагалися видурити кошти на лікування бійця АТО у полтавської організації, фото-4
Як псевдоблагодійники намагалися видурити кошти на лікування бійця АТО у полтавської організації, фото-5
Як псевдоблагодійники намагалися видурити кошти на лікування бійця АТО у полтавської організації, фото-6
Як псевдоблагодійники намагалися видурити кошти на лікування бійця АТО у полтавської організації, фото-7

Цікаво, що допомогу бійцю АТО Дмитру Дев`ятилову дійсно проводили. Але це було рік тому – в вересні 2014 року. Тоді Дмитро отримав важке кульове поранення у ліву руку біля Донецького аеропорту.

«Одразу потрапила на очі інформація, що цей телефон, з якого нам надійшов дзвінок, був помічений в спекуляціях. Я з’ясував, що останній раз на лікуванні Дмитро Дев`ятилов перебував ще в травні місяці цього року. Зателефонував знову на номер благодійної організації. Вони сказали, що головний лікар розішле всім хто надав допомогу необхідні документи вже після лікування. Мені надали інформацію про лікарню, в якій, нібито, знаходиться на лікуванні Дмитро Дев`ятилов. Я зателефонував на реєстратуру, запитав чи є така людина на лікування, проте виявилось, що з таким прізвищем нікого немає», - говорить Олександр.

Благодійники в свою чергу запевнили, що боєць дійсно знаходиться в лікарні, але про це знає лише головний лікар. Проте номеру телефону його у представника «Небайдужі серця» не виявилось. Мовляв зв’язується з лікарем безпосередньо директор організації.

«Після цього слухавку передали жінці, яка представилась головним бухгалтером, та спитала яку суму ми плануємо перераховувати. Коли я їй пояснив, що ні про яку суму мова йти не може, поки не будуть надані необхідні документи, вона пообіцяла все з’ясувати. Проте дотепер жодного дзвінка або листа від благодійників ми не отримали», - розповів Олександр.

Ми знайшли в одній з соцмереж Дмитра Дев`ятилова. На його сторінці немає жодної інформації, щодо необхідної для нього допомоги. Більше того, хлопець нещодавно одружився і судячи зі світлин, травмовану ліву руку лікарям врятувати таки вдалося. Ми спробували взяти коментар Дмитра з цього приводу, проте поки він на зв'язок з нами не вийшов, тому слідкуйте з новою інформацією з цього приводу на нашому сайті згодом.

Цікаво, що благодійна організація «Небайдужі серця» вже потрапляла в епіцентр скандалу. В травні канал «24» провів розслідування, щодо діяльності благодійників. Виявилося, що в благодійну організацію набирають людей як офіс-менеджерів, а за роботу обіцяють 4 тисяч гривень плюс 10% від угоди. Бажаючим підзаробити необхідно обдзвонювати, переважно, жителів сіл та просити допомогти учасникам АТО або ж дітям. Коли ж журналісти з самообороною офіційно зайшли до приміщення, всі співробітники швидко почали тікати через задній вхід. Тоді все завершилось заявою до міліції з проханням розібратися у діяльності Благодійного фонду «Небайдужі серця». Проте, як видно, й донині жодних змін у роботі псевдоблагодійників не відбулося.

благодійний фонд АТО допомога благодійність Небайдужі серця
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі