243 депутати підтримали Закон, що полегшує життя переселенцям

Тепер довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи діє безстроково. Це гарантує новоприйнятий Верховною Радою Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

3 листопада народні депутати проголосували за прийняття цього законопроекту. Відтепер довідка, яка підтверджує факт внутрішнього переміщення, діє безстроково. Раніше її термін становив шість місяців, а коли час спливав, людині доводилося повторно звертатися за місцем перебування, щоб подовжити довідку.

Крім того, у Законі удосконалили положення щодо єдиної бази даних переселенців — конкретизували критерії, а також уточнили відповідальні державні структури, які ними опікуються.

До того ж, визначення «внутрішньо переміщена особа» зазнало перетворень. До них належать громадяни України, іноземці або особи без громадянства, які перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Юрій Ромашко, заступник виконавчого директора «Інституту аналітики та адвокації», вважає, що ці зміни позитивні не лише через посилення гарантій дотримання прав переселенців: — Сьогодні прийнято достатньо широкий масив нормативно-правових актів, що так чи інакше регулюють права та законні інтереси внутрішньо переміщених осіб, — пояснює Юрій Ромашко. — При цьому, останній містить ряд неточностей та неузгодженостей відносно інших нормативно-правових актів, які потребують свого подолання і врегулювання. Тому сьогодні достатньо важливим є питання уніфікованості та застосування превентивно-правових заходів з попередження колізій, спрямованих саме на покращення ситуації у сфері законодавства про внутрішньо переміщених осіб, — наголосив заступник виконавчого директора «Інституту аналітики та адвокації».

Законопроект підтримали 243 депутати, ніхто не голосував «проти». Між іншим, Полтавщина прийняла понад 29 000 внутрішньо переміщених осіб.

Кількість ВПО у Полтавській області
Кількість ВПО у Полтавській області

Інфографіка про кількість ВПО

Катерина Кролевська, «Інститут аналітики та адвокації»

Полтава ВПО Закон
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі