БО «Світло надії» навчала громадські організації забезпеченню стійкості соціальних послуг уразливих до ВІЛ груп

У Полтаві відбувся перший тренінг другого набору проекту «Забезпечення стійкості соціальних послуг для уразливих до ВІЛ груп» за підтримки ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ». Фахівці БО «Світло надії» навчали фахівців 10-ти українських неурядових організацій методам ефективної реалізації соціальної політики на місцевому рівні.

Як зазначили організатори заходу, основна мета тренінгу - підсилити спроможність ВІЛ-сервісних організацій щодо впливу на місцеву соціальну політику шляхом відпрацювання адвокаційних механізмів по забезпеченню сталості послуг, спрямованих на подальший розвиток потенціалу неурядових організацій.

У ході проведення занять учасники отримали інформацію щодо процедур і алгоритмів формування та реалізації місцевої соціальної політики, ознайомилися з методами розробки та прийняття обласних медико-соціальних програм.

Представники регіональних неурядових організацій вчилися аналізувати та вносити пропозиції до місцевих медико-соціальних програм, визначити процедури формування місцевих бюджетів і технології залучення бюджетних коштів для реалізації програмної діяльності.

Керівник Консалтингового центру БО «Світло надії» Юрій Нестуля презентував діючі кейси, які використовує організація у своїй діяльності.

IMG_6491

«Ці кейси наочно демонструють інтеграцію соціальних послуг у практику лікувально-профілактичних закладів та послуг з представництва інтересів клієнтів, уразливих до ВІЛ груп», - розповідає Юрій Нестуля.

«Не тільки у Полтавській області, а й на теренах всієї України відомий позитивний досвід «Світла надії» в напрямку співпраці з місцевими органами влади. Полтавщина – єдиний регіон в Україні, який має хорошу пропорцію фінансування програм профілактики ВІЛ-інфекції та гепатиту за кошти місцевих бюджетів. У нашої організації теж є позитивний досвід співпраці з місцевою владою Харкова. Нам виділили приміщення на пільгових умовах для реалізації соціальних проектів. Тож ми готові до розширення нашої діяльності – фінансування профілактичних ВІЛ-програм за кошти місцевого бюджету. І саме такий досвід мені б хотілося отримати на цьому тренінгу», – розповідає Володимир Казусь, керівник Харківського міського БФ «Благо».

Фахівець із соціальної роботи та адвокації ЧБО ЛЖВ «Від серця до серця» (м.Черкаси) Людмила Проценко, розповіла учасникам заходу про позитивні результати роботи своєї організації, які стали можливими після проходження навчання практикам БО «Світло надії».

«Мета мого візиту на тренінг – презентувати успішні кейси із залучення коштів місцевих бюджетів для роботи громадської організації, залучення коштів на громадські оплачувані роботи, фінансування центру для безпритульних. Ми маємо позитивний досвід у цих напрямках. Місцева влада виділила на нашу діяльність 1 мільйон гривень. Саме тому нам важливо презентувати ці практики іншим неурядових організаціям і показати, що полтавський досвід поширюється далі», – говорить Людмила Проценко.

У рамках проведення тренінгу учасники відвідали сервіси БО «Світло надії» і на власні очі побачили, як працює організація.

Така робота, на думку організаторів заходу, сприятиме тому, щоб ВІЛ-сервісні організації активізувати свою роботу на місцях і посилили співпрацю із місцевою владою.

Полтава "Світло надії"
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі