Полтавці на вулицях читали вірш франківського «феномена»

Полтавська мистецька молодь на вулицях міста зняла випуск проекту «Люди читають», присвячений творчості поета Юрка Іздрика.

«Люди читають» – це відеопроект незалежного мистецького об’єднання «Magnum Opus». Його учасником може стати будь-який перехожий Полтави. Головна і єдина умова – любов до поезії.

В рамках проекту полтавці читали вірш Сергія Жадана «Доки» , Андрія Любки «Жінка прекрасна», Олени Теліги «Не треба слів…», «Птахи» Кузьми Скрябіна. За участі українських письменників у Києві та Львові було відзнято два випуски – на вірш Василя Симоненка «Світ який – мереживо казкове!..» та «Верстаю шлях – по вимерлій пустелі»  Василя Стуса. Загальна кількість переглядів на «Youtube» 6 випусків даного проекту – 11716.

Цього разу організатори проекту попрохали полтавців прочитати вірш Юрія Іздрика «Ми з тобою – країна ніколи й ніким не визнана». Серед учасників – люди різного віку, статі і соціального статусу. Але всі вони прочитали по рядку із запропонованої поезії.

Оператор даного проекту, учасниця НМО «Magnum Opus» Анна Ютченко говорить про Юрія Іздрика як про одного з найяскравіших представників постмодернізму в сучасній українській літературі. Тому для організаторів проекту стало відкриттям знайти такий нетиповий для цього автора вірш на патріотичну тематику:

– Зйомки вже сьомого випуску пройшли, на подив, легко та швидко – майже за один день вдалося зняти на відео двадцятьох полтавців, а також зафіксувати надзвичайно красиву цьогорічну осінь.

Довідка: Юрій Іздрик – літератор, художник, музикант. Народився 1962 року в Калуші. Закінчив Львівську Політехніку. Працював інженером. Засновник, головний редактор і дизайнер літературно-мистецького часопису «Четвер» (1989–2009), в якому дебютувала більшість відомих нині українських авторів. Учасник і співзасновник (разом із Григорієм Семенчуком) літературно-музичного проекту «DrumТиатр».

Іздрик належить до так званого «Станіславського феномену» – явища, яке народилося в Івано-Франківську – надзвичайної активізації україномовних письменників і художників в цьому місті, яке раніше називалося Станіславів.

Роман Повзик, незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus»

Полтава поезія Іздрик
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі