• Головна
  • Полтавці представили досвід роботи на міжнародній конференції
14:38, 2 листопада 2015 р.

Полтавці представили досвід роботи на міжнародній конференції

3-денна міжнародна науково-практична конференція була організована за сприяння Представництва «DVVInternational» в Україні, Державної пенітенціарної служби України, Міністерства освіти і науки України та Благодійної організації «Світло надії».

В конференції взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, соціально-виховної та психологічної служби обласних управлінь ДПтС України, професійно-технічної освіти та громадських організацій, що співпрацюють з органами виконання покарань та іноземні фахівці з Молдови, Латвії та Німеччини.

IMG_4613

Мета конференції  координація заходів, спрямованих на забезпечення якісної підготовки кваліфікованих робітничих кадрів з числа осіб, засуджених до позбавлення волі.

IMG_4611

З привітальним словом до учасників конференції звернувся перший заступник Голови ДПтС України Петро Лейковський, який наголосив на значимості допомоги інститутів громадянського суспільства, наукових і педагогічних діячів у питаннях ресоціалізації засуджених та реформуванні Служби.

IMG_4604IMG_4523

«Наше основне завдання – почути ті проблемні питання, які є на місцях і окреслити шляхи для їх вирішення. Є законодавче підґрунтя, існує співпраця між державними інституціями, на місцях між установами і навчальними центрами, але не завжди вона є такою, як би нам хотілось на сьогоднішній день», – зазначила Вікторія Карбишева, заступник директора департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України.

IMG_4327

Після відкриття конференції розпочали роботу пленарні засідання: «Освіта дорослих в процесі виконання кримінальних покарань в установах і органах ДКВС України» та «Освіта як інструмент успішної соціальної адаптації засуджених: основні проблеми та шляхи їх вирішення», на яких доповідачі поділились існуючими напрацюваннями надання безперервних освітніх послуг засудженим у період відбування покарань.

IMG_4292

Окремо на пленарних засіданнях розглянули практики, які вже діють на місцях. Роман Дрозд, керівник пенітенціарного напрямку БО «Світло надії», представив учасникам заходу презентацію «Роль співпраці громадських організацій та органів влади в освіті персоналу і засуджених: досвід Полтави». «Ми хотіли показати ту модель, яка зараз реалізовується на Полтавщині спільно із пенітенціарною службою та міською владою. Вона включає в себе кілька етапів, які поєднані між собою і повністю представляють основні компоненти ресоціалізації», – зазначив Роман Дрозд.

Впродовж 2-х днів учасники працювали по 3-м секціям, де основну увагу приділили співпраці різних структур і посиленню існуючої взаємодії.

За словами Аніти Якобсоне, регіонального директора Представництва «DVV International» в Україні, Білорусії та Молдові, на заході була створена гідна платформа для комунікацій і окреслені основні напрямки діяльності, які відображені у результатах групової роботи.

«3-сторонній меморандум, який було підписано у березні поточного року між DVV international, Міністерством освіти і науки України, Державною пенітенціарною службою України, ініціатором якого стала БО «Світло надії», дійсно працює. Він створив рамкові умови для учасників. Ця конференція показала велику зацікавленість всіх сторін, як державних інституцій, так і неурядових організацій і міжнародних експертів», – наголосила Аніта Якобсоне.

Підсумком 3-денної роботи стала резолюція, яка включила в себе основні напрацювання по заходу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #конференція #досвід
Оголошення
live comments feed...