На Полтавщині перепоховали загиблих бійців-червоноармійців

Учора 28 жовтня в селищі Опішня Зіньківського району провели перепоховання тіл двох загиблих бійців, які загинули в роки Другої світової війни.

За свідченнями очевидців тих далеких подій, група розвідників-червоноармійців, виконувала завдання командування у тилу ворога, зокрема, знищила вночі німецький штаб у селищі Опішнє. Втім, розвідникам не вдалося залишити селище, вранці наступного дня вони були змушені вступити у нерівний бій з ворогом та загинули як герої.

Тіла двох бійців місцеві жителі Павло Каленич та Павло Фесик знайшли та потай від окупантів поховали у садку на вулиці Агропунктівській.

Завдяки роботі, проведеній пошуковцями громадської організації «Пошуково-патріотична організація «Меморіал» Оржицького району вдалося встановити особу одного із загиблих героїв. Ним виявився Никифор Охріменко, 1905 року народження, уродженець Курської області, житель селища Золочів Харківської області, боєць 309-ї стрілецької дивізії, яка входила до складу 40-ї армії.

За рішенням селищної ради та за сприяння пошуково-патріотичної організації "Меморіал", останки героїв були ексгумовані та з військовими почестями перепоховані на Меморіалі солдатської слави.

Панахиду за загиблими відслужив настоятель Свято-Троїцького храму Української Православної Церкви отець Володимир.

Перед учасниками мітингу пам’яті виступили голова обласної ради Петро Ворона, голова Зіньківської райдержадміністрації Віталій Панченко, Опішнянський селищний голова Світлана Педченко, голова ради ветеранів району Володимир Прислонський, представник пошуково-патріотичної організації «Меморіал» Андрій Чернявський та інші.

Петро Ворона, зокрема, зазначив, що на прикладі героїзму фронтовиків, які стали на шляху нацизму і зупинили його, наші сучасники мужньо захищають територіальну цілісність і незалежність України, відстоюють щасливе мирне життя співвітчизників. Він поінформував, що сьогодні у Великобагачанському районі відбувається поховання учасника АТО, який загинув смертю героя, з честю виконавши свій військовий і громадянський обов’язок. Це, на думку Петра Ворони, глибоко символічно, свідчить про спадкоємність вітчизняних військово-патріотичних традицій.

На честь загиблих пролунав салют, учасники мітингу поклали на могилу бійців квіти.

 

Полтавська обласна рада
Полтавщина перепоховання війна
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі