• Головна
  • У Полтаві розпочалися місцеві вибори
09:01, 25 жовтня 2015 р.

У Полтаві розпочалися місцеві вибори

О восьмій годині ранку у Полтаві відкрилися виборчі дільниці.

Дільниці працюватимуть до 20:00. Сьогодні оберуть депутатів 10 тис. 778 місцевих рад, з яких 9 тис. 127 будуть сільськими радами. Шодо Полтавщини, то сьогодні полтавці мають обрати 10 721 місцевих рад зі 162-ма тисячами депутатів. Крім того, сьогодні будуть обоані міські, селищні та сільські голови.

Вперше голосування проводиться за новим законом. Він передбачає обрання депутатів сільських і селищних рад за мажоритарною системою, а депутатів обласних, міських і районних рад - за пропорційною системою. Крім того, закон не передбачає проведення голосування в окупованому Криму і деяких районах Донецької та Луганської областей.

Політичні партії, які отримали більш як 5% відсотків чинних голосів на виборах до цієї ради, беруть участь у розподілі мандатів.

Щодо кількості бюлетенів, які у виборчих ділянках видадуть городянам і жителям сіл: городянам видадуть 3 бюлетені (для виборів мера, депутатів до міської ради та депутатів до обласної ради). Жителі сіл отримають 4 бюлетені: необхідно буде обрати сільського голову, депутатів до сільської ради, районної ради та обласної ради.

Перші результати виборів у регіонах з'являться вже цієї ночі, офіційних же доведеться чекати близько 10 днів.

Повторне голосування на виборах мерів великих міст відбудеться 15 листопада у разі, якщо не буде абсолютного переможця за підсумками голосування в першому турі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #вибори #дільниці
Оголошення
live comments feed...