Який будинок можемо вважати старим?

Ця категорія включає житлові будівлі, побудовані понад чверть століття тому. Такі будівлі, відповідно, дещо застарілі з точки зору технологій будівництва та використаних рішень. Незважаючи на це, завжди є охочі купити старий будинок.

Переваги та недоліки старих будинків

До переваг старих будинків можна віднести:

  • Вартість: старі будинки значно дешевші за нові.
  • Старі інженерні рішення: тут спрацьовує міф – колись будували якісно та надійно.
  • Довговічність цегляних будинків: дає впевненість, що будівля простоїть довго.

Але є й недоліки:

  • Потреба у ремонті: практично завжди потрібно внутрішнє оновлення, оскільки старі будинки рідко виглядають привабливо.
  • Старі інженерні рішення: вони не завжди ефективні, а зараз, з урахуванням нових технологій енергозберігаючих матеріалів та цін на енергоносії – це надзвичайно актуально.
  • Терміни заселення: очікування, оскільки будинок може потребувати часу для відновлення перед заселенням.
  • Оплата усієї суми відразу: як і при купівлі нових будинків, тобто це і не перевага і не недолік.

Основною проблемою старих будинків є якість їхньої конструкції. Попередні власники можуть приховати критичні дефекти, такі як тріщини в стінах чи фундаменті, роблячи косметичний ремонт. Для оцінки стану будинку важливо залучити фахівця, оскільки не завжди можна зробити це самостійно та кваліфіковано.. Вартість такої послуги може бути виправданою, оскільки вона допомагає уникнути серйозних проблем та витрат у майбутньому. Однак є кілька самостійних заходів, які можна вжити:

  • Огляд будинку весною: шукаючи місця протікання, тріщини та прохолоди.
  • Спілкування з сусідами: отримання корисної інформації, оскільки попередній власник може бути необ'єктивним, адже він зацікавлений в продажу.
  • Оцінка ділянки: переконання, що ділянка не затоплюється, до будинку зручний доступ, а інфраструктура задовольняє потреби та не конфліктує з інтересами сусідів.

А як щодо придбання недобудованого будинку?

Яке тут підводне каміння?

Головна проблема полягає в тому, що продавець може надати недостовірну інформацію, або ж приховати від вас інформацію про причини припинення будівництва. Тому без ретельного експертного огляду вам буде складно визначити, що саме трапилося з недобудовою. Можливо, під час будівництва було допущено кілька критичних помилок, які могли призвести до того, що будинок може зазнати руйнувань протягом кількох років. Ця помилка може бути причиною зупинки будівництва та прийняття рішення про продаж споруди.

Незалежно від того, у якому стані ви придбаєте недобудову, подальший розвиток буде дуже ризикованим та неефективним. У найгіршому випадку може знадобитися знесення будівлі, а будівництво потрібно буде розпочати спочатку. Це буде найбільш витратним і неуспішним варіантом.

Вже в цьому випадку вторинний ринок будинків може бути більш обґрунтованим рішенням.