Риба – унікальний продукт, що містить поживні речовини, необхідні для повноцінного і здорового харчування. Дієтологи стверджують, що її потрібно вживати не менше двох разів на тиждень. Але мало хто знає, як правильно приготувати рибу, щоб вона зберегла свої корисні властивості.

Користь риби

У рибі містяться мінерали, поліненасичені жирні кислоти, велика кількість білка, а також вітаміни групи В, фосфор, залізо та кальцій. Завдяки невеликій кількості жиру багато видів риби стали незамінним продуктом для здорового та дієтичного харчування. Смачний та корисний тушкований хек може стати вашою коронною стравою. Якщо рибу приготувати правильно, вона сприятиме:

- зниженню ризику розвитку цукрового діабету;

- нормалізації тиску;

- забезпеченню організму необхідними елементами для здорового метаболізму;

- зниженню рівня холестерину;

- мінімізації ризиків розвитку інфарктів.

У рибі набагато більше омега-3 кислот, ніж в інших продуктах. Вони не виробляються організмом і необхідні для зниження ризику патологій серцево-судинної системи, зокрема хвороби Альцгеймера.

У різних видів риби різний набір властивостей. Форель, осетр білуга, сиг і оселедець мають найбільшу кількість жирних кислот, які знижують рівень холестерину. Морська риба містить багато йоду, який потрібний для щитовидної залози.

Поговоримо про хек

Ця риба має ще одну назву – Мерлуза. Відразу скажемо, що це хижа риба з сімейства тріскових. Територія її поширення дуже велика. Від Нової Зеландії до Норвегії та Ісландії. Звичайно, залежно від розташування відрізняються і підвиди. Однак, відмінності за складом та харчовою цінністю у них не суттєві.

Корисність хека

Хек низькокалорійний - у 100 грамах міститься всього 86 ккал. Білок цієї риби легко засвоюється, 19 г білка на 100 г і всього 1 г жиру. Такі пропорції дозволяють включати її в меню при діабеті та зниженні ваги. Комбінація вітамінів та мінерального складу в м'ясі хеку робить його ендокринно активним:

- При діабеті хек сприяє спалюванню цукру

- Запобігає накопиченню жиру завдяки впливу на обмін

- Рекомендується для нормалізації ендокринного балансу щитовидної залози

- Благотворно та потужно впливає на обмін у шкірі та слизових оболонках

Ікра мерлузи відноситься до 15 різновидів риби з найвищим відсотком вмісту поліненасичених жирних кислот типу Омега 3. Ці кислоти є незамінними для організму. Їхня дія захищає серце та судини, нервові клітини. І забезпечують профілактику гіпертонії, діабету та депресії.

Звичайно, до цього можна додати всі корисні організму властивості риби.
Хек дуже широко представлений на полицях у всіх країнах світу.