В 2023 році в Україні працює більше 600 мікрофінансових організацій. Близько 100 з них пропонують отримати мікрокредити онлайн.

Такі невеликі позики дозволяють швидко знайти гроші на термінові потреби. Ця послуга набирає все більше популярності серед українців і цим поспішають скористатися шахраї. У сьогоднішній статті ми хочемо розповісти як уберегтися від них, чи бувають чесні МФО, як їх знайти і вибрати.

Чому важливо вибрати чесні МФО і не кредитуватися у нелегалів?

У мережі часто можна знайти оголошення з привабливими пропозиціями терміново взяти кредит без відсотків, без паспорта та ІПН. Часто за цими вивісками стоять шахраї, які бажають збагатитися за ваш рахунок. Пропонуємо розібратися, чому важливо вибрати чесні МФО і не кредитуватися у нелегалів. Злочинці, які намагаються видати себе за мікрофінансову організацію можуть намагатися:

 • загнати позичальника в борги. Діяльність ліцензованих мікрофінансових організацій регулюється законом, який гарантує, що навіть в разі прострочення розмір боргу не може перевищувати суму позики більше ніж в 1,5 рази. Нелегальні організації не керуються цим і можуть нараховувати відсотки і штрафи в необмеженому розмірі. Можна знайти приклади, коли у позичальників навіть відбирають житло за борги по невеликих позиках.
 • вибити борги будь-яким доступним способом. Згідно із законом, мікрофінансові організації можуть домагатися повернення боргів тільки в офіційному порядку, через суд. Однак , це не стосується чорних кредиторів, які можуть передавати справи позичальників колекторам. Колектори, в свою чергу будуть домагатися повернення будь-якими методами, наприклад, дзвонити з погрозами позичальникові, його рідним і знайомим.
 • заволодіти персональними даними позичальника. Слід бути дуже обережним, надаючи свої паспортні дані стороннім людям. Шахраї можуть скористатися ними і оформити кредит на чуже ім’я, зняти гроші з карти та інше.
 • забрати гроші зі вкладів. Деякі МФО пропонують не тільки оформити кредит, але вкласти свої гроші під депозит. Шахраї під таким же приводом можуть пропонувати вкласти гроші і заробити на цьому. Ясна річ, що після того як ви передасте їм гроші, на зв’язок більше ніхто не вийде.

Що відрізняє чесні ліцензовані МФО?

Чесні ліцензовані МФО – легальні, фінансові компанії, які мають право видавати кредити нарівні з банками. Їх діяльність офіційно підтверджена і регулюється:

 • Нацбанком України;
 • Законами України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринку фінансових послуг» та «Про електронну комерцію»;
 • нормами і актами цивільного права, які гарантують захист прав споживачів;
 • Національною комісією з державного регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

У минулому році також доповнили Закон “Про споживче кредитування”, який вводить нові вимоги до МФО в тому числі обмежує максимальну суму штрафних санкцій. Згідно з цим доповненням, борг перед мікрофінансової компанією не може збільшуватися в 15 разів, це розглядається як подвійна переплата.

Перевірити, чи є легальною діяльність обраної МФО, можна при наявності у неї ліцензії. Ознайомитися з нею можна в Єдиному державному реєстрі установ і організацій України та Реєстрі фінансових установ.

Мікрофінансові організації також вказують наявність ліцензії, свідоцтво про реєстрацію, політику конфіденційності та основні умови діяльності на своєму офіційному сайті. Якщо цієї інформації на їхньому сайті знайти не вдалося, швидше за все це шахраї, робота яких не регулюється законом.

Як розпізнати шахраїв серед МФО?

На жаль, не всі знають як розпізнати шахраїв серед МФО і часто виявляються в неприємній ситуації через це. Щоб не стати довічним боржником чорних кредиторів, слід уважно вибирати у кого позичати. Особливу увагу слід звертати на такі моменти:

 • договір кредитування. Перед видачею позики, ви обов’язково повинні ознайомитися з кредитним договором. Особливо ретельно слід вивчити пункт про заставне майно, ні в якому разі не ставте підпис на договорі, який дозволяє продаж застави без рішення суду.
 • відповідність інформації в реєстрі МФО і на їхньому сайті. Шахраї часто використовують ім’я відомих компаній, копіюють їх сайти і вводять таким чином в оману позичальників. Уважно звіряйте назву, скорочення, адресу і номер реєстрації обраної вами МФО.
 • умови кредитування. На першій сторінці кредитного договору обов’язково повинна бути прописана реальна вартість мікропозик . Вона включає тіло кредиту, процентну ставку, а також всілякі комісії, штрафи і санкції. Зазвичай, процентна ставка по мікропозик не перевищує 1% в день.

Шахраї також намагаються залучити позичальників гучними обіцянками і нереальною вигодою. Слід обачливо ставитись до подібних обіцянок в рекламі:

 • відкриття вкладів з величезною вигодою. Офіційним правом відкривати вклади з державним захистом Фонду гарантування вкладів можуть користуватися тільки банки. МФО та інші кредитні установи не можуть пропонувати таку послугу.
 • збільшення суми позики за рахунок інвестування в МФО. Аферисти можуть стверджувати, що якщо ви вкладете кошти в їх компанію, то отримаєте необмежений займ. Всі інвестиції в мікрофінансові організації не застраховані державою, тому віддавати комусь гроші ви можете тільки свій власний ризик. Розмір позик на одну людину також обмежений, тому обіцянки необмеженої суми кредиту, швидше за все спроба шахраїв роздобути ваші кошти або дані.

Будьте уважні при оформленні позик, вибирайте тільки чесні МФО, перевіряйте інформацію про них і читайте відгуки інших позичальників.

Де краще взяти мікрокредит?

Наш сайт https://gdecredit.com.ua/ допомагає знайти перевірений онлайн кредит і отримати гроші на кращих умовах. Перейшовши за посиланням ви хможете отримати вичерпну інформацію стосовно:

 • Ставок за мікрокредитами;
 • термінів кредитування;
 • можливості отримати кредит без відсотків;
 • прочитати відгуки, або залишити свій відгук.