Кухонний фартух являється потрібною і помітною частиною сучасного кухонного інтер’єру, має велике практичне значення. Він забезпечує захист стіни у межах робочої зони. Матеріал оздоблювального покриття повинен бути стійким до високих температур, взаємодії з вологою та гарячим жиром, довговічним невибагливим у догляді. Дизайнери при виборі оздоблювального матеріалу віддають перевагу керамічній плитці.

Основні критерії вибору

Щоб мати довговічне покриття, яке не втратить із часом своїх захисних властивостей та естетичної привабливості, плитка на фартух повинна підбиратися з урахуванням рекомендацій професіоналів:

  • на сатинованій та напівматовій плитці менше помітні різні забруднення та невеликі подряпини;
  • гладка поверхня простіша у догляді, тому перевагу варто надати такій плитці, а не візуально привабливим виробам із рельєфною фактурою (вони потребують значно складнішого догляду);
  • вологостійкість матеріалу повинна бути класу А або АА;
  • розраховуючи кількість матеріалу для кухонного фартуха слід подбати про 10% запас на підрізування та можливу наявність виробничого браку;
  • обов’язковою являється перевірка при покупці калібру, тону, номеру партії на всіх пакуваннях, щоб плитка не відрізнялась за розміром та відтінком кольору.

Для створення захисного фартуха підійде не тільки стінова плитка, але й оздоблювальна кераміка для підлоги.

Підбір розміру плитки

Фартух для кухні зазвичай захищає стінову поверхню між низом навісних шаф та стільницею, це 2-3 м2. Для облицювання традиційно використовують квадратну плитку зі стороною 10 або 15 сантиметрів, прямокутні керамічні елементи довжиною до 30 см, або мозаїку. Малоформатні квадратні кахлі добре підходять для вбудовування елементів із фруктовим декором, або при створенні панно.
Найпопулярнішою для оздоблення стінового екрана являється плитка у форматі «кабанчик», яку укладають зі зміщенням кожного наступного ряду на половину ширини плитки. Виходить оригінальний візерунок.
Октагональна плитка укладається як бджолині стільники, вона органічно поєднується з інтер’єрами різних стилів і являється модним трендом.
Перевага полірованого великоформатного керамограніту полягає у можливості монтажу плитки встик, що забезпечує створення монолітної поверхні. Гладка безшовна поверхня проста у догляді, забезпечує дотримання гігієнічних норм. Керамічний граніт великого розміру являється повноцінною заміною скляних панелей. Іноді вдається підібрати висоту керамічної плити, що не потребує обрізки.

Як підібрати колір кахлю

Для повної інтеграції кухонного фартуха в інтер’єр приміщення, треба, щоб його колір відповідав меблям та обладнанню. Але оформлення робочої зони може бути яскравим акцентом, тоді доречним буде вибір контрастніших колірних рішень.
У будь-який інтер’єр вдало інтегрується плитка білого кольору. Вона візуально розширює простір, приховує дрібні дефекти поверхні. Щоб були непомітними забруднення у міжплиткових швах, рекомендується використання контрастної затірки.
Фартух із сірої плитки добре поєднується із різними кольорами стін та меблів. Темні тони сірого підходять для класичних інтер’єрів, в яких переважають білий, червоний, золотий колір.
Для більшого затишку перевагу слід віддати бежевому або кремовому кольору.
Стильні дизайнерські рішення передбачають використання для кухонного фартуха безлічі варіантів зеленого кольору: від ніжного оливкового до насиченого кольору лайма. Така плитка ідеально підходить для приміщень у стилі лофт.
Гарний вигляд буде мати фартух жовтого або червоного кольору на тлі білих стін та меблів. Плитка синіх відтінків відмінно поєднується із теплими тонами (кремовий, персиковий та ін.).
Великий вибір варіантів кольору кераміки задовольнить будь-які естетичні вподобання.