2020 рік ознаменувався тим, що компанією Sony була представлена нова приставка PlayStation 5. Її випуску з нетерпінням чекали геймери по всьому світу, і першу партію гаджетів розкупили протягом кількох хвилин. Ця консоль багато в чому випередила старі моделі як дизайном, так і технічними характеристиками. Що ж відрізняє PS5 від приставки PS4? Розглянемо і порівняємо їх головні особливості і характеристики.    

Висока частота чіпсета

Як і попередня модель, PlayStation 5 працює на базі чіпа від AMD, в якому поєднуються графічний і центральний процесори. Завдяки прогресу енергоспоживання знизилося, а частота чіпсета підвищилася. 

У центральному процесорі PlayStation 5 теж 8 ядер, проте в новій моделі використовується вдосконалена архітектура Zen 2, що підтримує SMT. Що стосується тактової частоти, то вона збільшилася з 1,8 до 3,5 ГГц, а продуктивність зросла в цілих 5 разів.

Більший обсяг оперативної пам'яті

Sony PlayStation 5 має в 2 рази більше оперативної пам'яті, ніж її попередник. Кількість гігабайтів збільшилася з 8 GDDR5 до 16 GDDR6. Це дозволяє зберігати в іграх набагато більше інформації в RAM і оперативно їх довантажувати. Пропускна здатність пам'яті також зросла - тепер даними можна обмінюватися на швидкості 448 ГБ / с.

Технологічний процесор для графіки

Графічний процесор PS5 має архітектуру AMD RDNA 2, а в PS4 використовувалася графіка GCN. Обчислювальні кластери зросли числом з 18 до 36. Графічний процесор становить 10,28 TFLOPS, тоді як попередня модель видавала тільки 1,84 терафлопс. 

Приставка PS5 швидше в два з половиною рази за свою попередницю. Завдяки високій швидкості відео та ігри відтворюються дуже оперативно.

Оновлені інтерфейси

Якщо «четвірка» могла підтримувати лише Wi-Fi 802.11n, то «п'ятірка» оснащена модулем 802.11ax і новою версією Bluetooth 5.1.

Переваги цих оновлень для гравців полягають в тому, що контент завантажується з мережі набагато швидше, а бездротові навушники взаємодіють з пристроєм набагато краще. На борту приставки є інноваційний USB Type C, що дозволяє підключати периферію.

Швидкісний твердотільний диск

Традиційний жорсткий диск тепер замінив швидкісний SSD, що має ємність 825 ГБ. Його перевага полягає в тому, що обмін даними відбувається на набагато більш високій швидкості.  

Сучасний носій, яким обладнана Sony PlayStation 5, здатний видавати до 5,5 гігабайт в секунду. Локації і персонажі в іграх тепер завантажуються практично моментально, без витрачання часу на завантаження.

Плюси очевидні навіть в старих добрих іграх. Наприклад, якщо Spider Man на четвертій версії запускався близько 15 секунд, то на PS5 завантаження відбувається всього за одну-дві секунди. 

Покращений геймпад

На зміну четвертої моделі Sony PlayStation DualShock 4 прийшов ігровий контролер DualSense, який відрізняється вдосконаленою системою вібрацій і новою формою. Сенсорний блок став більш точним, а наявність вбудованих мікрофонів дає можливість спілкуватися, не використовуючи гарнітуру.

Батарея, що відповідає за автономну роботу джойстика, значно відрізняється від батареї PS4. У новій приставці вона має ємність 1560 мАг, а замість застарілого microUSB для підзарядки застосовується вдосконалений USB Type C. 

Чи сумісна п'ята модель з четвертої?

PlayStation 5 заснована на архітектурі, аналогічної попередньої моделі, тому на оновленій консолі відмінно працюють 99 відсотків ігор, які були розроблені для більш старих приставок Sony. Цей факт є ще одним важливим і заключним перевагою PS5.