ЗНО – важливий і разом з тим справедливий іспит, який дозволяє отримати вищу освіту найдостойнішим. Як же потрапити в число щасливчиків? Як не втратити шанс на здобуття улюбленої професії? Насамперед, не треба втрачати віру в свої сили – тестові завдання цілком доступні, не виходять за межі програм загальноосвітньої школи. А «правильні» з ЗНО книжки і раціонально використаний час зроблять свою справу – ви будете підготовлені, впевнені в своїх силах і легко пройдете випробування.

Вимоги до підручників для ЗНО

 Український центр оцінювання якості освіти опублікував рекомендації щодо ЗНО: підручників і посібників, особливостей їх використання. Основні вимоги до літератури:

  • відповідність шкільним програмам;
  • рік видання – від 2011 і далі;
  • гриф Міністерства науки і освіти України.

Основний набір необхідних книжок – підручник і тестові завдання. Крім того, можуть знадобитися таблиці і карти при підготовці до ЗНО з історії, посібник для написання власного висловлювання ( українська мова) та ін. Всі необхідні книги знайдете на сайті інтернет-магазину «Навчальна книга. Богдан» .

Підготовка до ЗНО: підручники

Вибираючи книги для підготовки до ЗНО, не бійтесь спитати поради в свого викладача, зверніться за консультацією до минулорічних абітурієнтів. Якщо ви займаєтесь з репетитором, то, звичайно, він дасть свої рекомендації щодо підбору підручників.

Пропонуємо список літератури, яка найбільше підходить для підготовки до ЗНО:

1. Підготовка д ЗНО з української мови. З цього предмету беззаперечним фаворитом є посібники авторства Ткачука Т.П. Беріть усе, що трапиться: тести, довідники, робочі зошити.

2. Історія України. Через великий вибір фахової літератури можна розгубитися. Не вагайтеся: комплексні видання авторів Ганаба С.О., Сорочинська Н.М.  цілком охоплюють тематику тестових завдань.

3. Підготовка до ЗНО з математики цього року стосується всіх абітурієнтів: предмет винесений на обов’язкове складання. Гриф МОН мають посібники авторства Клочко І.Я., Гаука М.М., Батюка О. З. Віддавайте перевагу комплексним виданням, які містять і теоретичний матеріал, і тестові завдання.

4. Підготовка до ЗНО з англійської мови буде найбільш ефективна за виданнями британських видавництв. Радимо Grammar and Vocabulary for First Certificate видавництва Longman, за якою готуються до тестів з англійської FCE. Граматику можна «прокачати» за одним із наступних видань: Grammarway, Oxford Practice Grammar. З українських посібників добре зарекомендувало себе комплексне видання Андрієнка А. А..

Ми надали список літератури з основних чотирьох предметів, які винесені на тестування. Крім них, складати ЗНО можна також з інших іноземних мов (французької, німецької, іспанської), природничих наук ( хімії, біології, географії), з фізики. Підручники для підготовки, рекомендовані МОН України,  можна знайти на сайті видавництва «Навчальна книга. Богдан» https://bohdan-books.com/catalog/3532/, де представлений широкий асортимент посібників для якісної підготовки до ЗНО.