Японська національна кухня без перебільшень є однією з найпопулярніших у всьому світі і недарма, адже зуміла поєднати в собі користь зі смаком, а простоту з вишуканістю. Звісно що така популярність ніколи не приходить одна, тому згодом навколо суші та ролів почали створюватися різні міфи та здогадки. Вони мали мало чого спільного з реальністю, проте настільки вкорінились в свідомості деяких людей, що команда Кілограм Суші Проджект вирішила раз і назавжди спростувати їх усі. Тож давайте розбиратись, де правда, а де — міф?

Роли

Мабуть, одним з найрозповсюдженіших міфів про японську кухню є той, за яким роли були створені в Японії. Насправді, жодного відношення до Японії роли не мають, а винайдено їх було в США наприкінці 20-го століття. Саме тоді один з майстрів лос-анджелеського ресторану японської кухні вирішив здивувати своїх клієнтів, створивши новий вид суші і йому це вдалось. З тих пір роли Філадельфія та Каліфорнія стали одними з найпопулярніших страв у світі. Цікаво, до речі, що в самій Японії ці роли почали готувати досить пізно в основному для приїзжих, оскільки японці надають перевагу традиційним суші.

Суші

Інший не менш розповсюджений міф стосовно суші — це сама назва цієї страви. Ми звикли називати її “суші”, хоча правильніше було б сказати “сусі”, адже в японському алфавіті просто не існує літери “ш”. До того ж, сусі, що були винайдені в Південній Азії спочатку взагалі не були стравою. Суші, якими ми знаємо їх сьогодні з’явились лише наприкінці 19-го століття, а до цього “сусі” — так називали спосіб маринування риби, щоб подовжити строк її придатності. До почищеної риби додавали рис, який після вживання викидували — такими були сусі до 19-го століття.

Палички

“Суші можна їсти лише паличками”. З цим трохи складніше, оскільки це і правда і неправдо водночас. Наприклад, в деяких випадках суші дійсно можна їсти руками, але дозволено це виключно чоловікам і, знову-таки, в деяких випадках. Це якщо ми говорими про традиційну японську кухню з урахуванням усіх місцевих традицій та ритуалів. На практиці ж, якщо Ви ще не оволоділи мистецтвом вживання їжі паличками, то ніхто не заперечуватиме, якщо Ви з’їсте суші руками або за допомогою виделки тощо.

Соєвий соус

Іноді зустрічається міф, що суші та роли потрібно повністю вмочати в соєвий соус, начебто таким чином страва стає смачнішою. Проте японці навряд чи погодяться з такою думкою, оскільки тут перш за все цінуються натуральні смаки. Саме тому суші рекомендують вмочати рибою в соєвий соус в невеликих кількостях, оскільки якщо вмочати зі сторони рису — рис поглине забагато соусу й смак страви може бути зіпсовано. У японській кулінарній традиції при приготуванні страви практично не використовуються приправи, а якщо й використовуються, то мінімально. Приправи тут завше додають вже до готової страви, щоб кожен мав змогу самому визначати смак страви.

Рис для суші

Багато хто думає, що для приготування суші в домашніх умовах підійде звичайний рис, однак це взагалі не так. Рис — це головний інгредієнт будь-якого ролу, тому до його вибору та якості слід ставитись особливо відповідально. Саме тому спеціалісти команди Кілограм Суші замовляють рис необхідного сорту на найвищого ґатунку безпосередньо у китайських виробників, бо лише так можна гарантувати абсолютну якість справжніх суші. Ви можете скуштувати справжні японські суші вже сьогодні — для цього просто зателефонуйте до Кілограм та замовте улюблений суші сет у Полтаві. Наші кур’єри доставлять Ваше замовлення в будь-яку точку міста.

Кілограм Суші Проджект — найкращі суші у Полтаві!