Яловичина - це м’ясо, яке походить від корови. Воно панує на столі у вигляді смажених страв, рулад або тартару. Це благородне м’ясо, яке дуже подобається споживачам та кухарам за смак, але не тільки. Це одне з найбільш поживних у м’ясних продуктів із середнім вмістом жиру та високим вмістом легкозасвоюваних білків та вітамінів B12, B1 та B6, фосфору, заліза та цинку.

Відмінний смак, яке має м`ясо яловичини, пов'язаний з високим рівнем так званих субстанцій, тобто речовини, які під час термічної обробки реагують з іншими інгредієнтами, завдяки чому страви набувають насичений смак та аромат. Попередники входять до кожного виду м’яса. Однак у яловичині їх багато завдяки структурі м’яса та віку забитих тварин.

Чи варто вживати яловичину?

Існує багато теорій про червоне м’ясо. Відповідно до одного з них, яловичину слід обмежити або повністю виключити з раціону. Інші стверджують, що це необхідно для нормального функціонування організму. Як це насправді?

М'ясо, поряд з іншими продуктами тваринного походження (наприклад, молоком, сиром), є найкращим джерелом корисного білка. Він містить усі необхідні амінокислоти, тобто ті, які організм не може виробляти сам і які необхідні для побудови тканин. Він також має перевагу в тому, що він краще засвоюється, ніж рослинний білок. Пісне м’ясо, таке як ростбіф або філе, забезпечує найбільше білка.

Як обрати найкращий шматок?

Свіжа яловичина повинна бути від червоного до темно-червоного кольору з вкрапленням жиру з білими жилами (так званий мармур). М’ясо, яке упаковано у вакуумі, може мати дещо темніший колір через природний процес окислення. Краще уникати яловичини, яка має не природно темний колір або має жовто-коричневий жир.

Види яловичини:

· Вирізка - найблагородніша і найніжніша частина яловичини. Не має собі рівних для стейків. З неї вирізають T-bone i Porter House, а стейки Filet Mignon вирізають із середини найніжнішої частини.

· Ростбіф – трохи твердіший за філе і настільки ж смачний у вигляді стейків.

· Плече - містить багато жиру та сполучної тканини, його «волога» структура ідеально підходить для випікання та тушкування. Він також смакує добре перемеленим у гамбургери.

· Антрекот - жирне м’ясо з виразним смаком (жир є його носієм). Він ідеально підходить для смаження або смаження на грилі у вигляді стейків, а також у вигляді землі для гамбургерів. Антрекот з кістками ідеально підходить для смаження.

· Грудинка - з неї можна приготувати смачний бульйон або стейк (попередньо замаринувавши м’ясо).

· Свитки (верхня частина) - дуже нежирне м'ясо, ідеально підходить для рулетів.

Таким чином, саме вам обирати вид м’яса та спосіб його приготування.