Не кожен чоловік комфортно почуває себе, відвідуючи салони краси, де основна частина клієнтів — це жінки. Тому великий попит мають барбершопи в Полтаві, які можна вважати своєрідними чоловічими клубами, де майстер створить унікальний імідж у приємній, брутальній атмосфері.

Особливості та історія виникнення

Барбершоп — це чоловіча перукарня. У таких закладах панує виключно чоловічий дух, а клієнтів обслуговують тільки майстри-чоловіки. Сучасні заклади на barb.ua позиціонують себе як чоловічі клуби, у яких можна обговорити новини про футбол, політику, автомобілі тощо. Барбершопи — це культура, майстри постійно розвиваються у своїй справі, відвідують і самі влаштовують майстер-класи, показові виступи та змагання, підвищуючи рівень своїх навичок. Барбер — не просто перукар, це гарний співрозмовник, який готовий підтримати бесіду на будь-яку тему. Він завжди дасть рекомендації по догляду за волоссям, порадить засоби.

Термін «барбершоп» має англійське походження: в слові barbear “bear” означає «борода», а shop - магазин. Історія виникнення бере початок з часів Стародавнього Риму, більш сучасні з’явились в Америці. Це була установа для чоловіків які не мали бажання ходити в ті ж салони, що і жінки. Тому популярність почали здобувати суто чоловічі заклади з баром, більярдом і кубинськими сигарами, де перукарі обов’язково теж чоловічої статі.

Мода на такі салони стрімко почала набирати оберти і перейшла до Європи. Це було місце, де не тільки можливим було зробити гарну зачіску та підправити бороду, але і зустрітись з друзями, щоб за чаркою спиртного обговорити новини.

На початку 20-го століття була винайдена безпечна бритва і значення чоловічих салонів стало слабшати. Чоловіки економили час і голилися у себе вдома. Бороди вийшли з моди і стали атрибутом літніх людей. А в 70-х популярність здобуло довге волосся, з яким чоловіки перукарі просто не вміли працювати. Тому любителі довгого волосся зверталися за стрижками в жіночі перукарні.

Воскресили ідею барбершопів в Англії, де до традицій ставляться дбайливо і з любов'ю. Ці заклади оформлялись антикварними прикрасами, підлога та стіни були оброблені натуральною деревинною і прикрашені дорогою шкірою. Нове життя перукарні отримали після повернення в моду вусів, бороди і бакенбардів.

Послуги які надаються у барбершопі

Сучасні барбершопи в Полтаві мало відрізняються від давньоримських, хіба що нині цінник в таких закладах вище, а спектр послуг - ширше. Крім того, нинішні барбершопи стали більш демократичні і відмовилися від жорстких обмежень.

Сьогодні тут можуть працювати і жінки, хоча раніше одна їх присутність в закладі зводила нанівець весь сенс самого існування барбершопа. Колись це був виключно чоловічий клуб, нерідко закритий для деяких верств суспільства. Туди приходили впливові чоловіки, щоб обговорити політику і економіку, відпочити від жінок і розслабитися в компанії однодумців. І десь в проміжку між приємними бесідами їх могли поголити і поприскати одеколоном. Втім, це було властиво барбершопам в період з кінця 18 до кінця 19 сторіччя. У Середньовіччі Барбери не тільки надавали класичні послуги цирульника, а також займалися лікуванням. Найбільшим попитом серед процедур користувались кровопускання.

Майстер-стиліст не тільки стриже, але і підбирає під кожного клієнта відповідний образ, дає рекомендації щодо форми бороди та вус. Небезпечна бритва використовується для підрівнювання бороди, щоб надати бажаної форми. Не дивлячись на назву процедура не має неякої загрози. У чоловічій перукарні можна отримати широкий спектр послуг:

  • стрижка волосся;
  • фарбування волосся;
  • корекція, модулювання брів;
  • стрижка, укладка вус та бороди;
  • маскування сивини;
  • гоління небезпечною бритвою.

У деяких барбершопах можна зустріти нестандартні види послуг: манікюр, масаж або можливість зробити татуювання.

Відміні риси від інших перукарень

У таких закладах чоловіки обслуговують чоловіків, пропонують не тільки стрижку, а й послуги, щоб привести у порядок бороду та вуса. Це сучасна установа, де можна розслабитись, випити чашку кави або щось більш міцне. Інтер’єр зроблений під чоловічі вподобання: спортивні канали, настільний хокей або ігрові приставки.

У багатьох перукарнях барбери перед голінням розігрівають шкіру клієнта гарячими компресами, а після накладають прохолодний рушник на обличчя. Вартість послуг в більшості закладів вища, ніж у звичайних перукарнях. Переваги відвідування установи:

  • майстри зазвичай слідкують за трендами, постійно підвищують кваліфікацію, тому рівень послуг високий;
  • кава та алкогольні напої пропонуються безкоштовно;

похід в барбершоп — це як час релаксації, клієнт отримує послугу у брутальному інтер’єр і приємне спілкування у чоловічій компаній.