010 року Полтавський симфонічний оркестр відзначив своє десятиріччя. Існуючи у складі Полтавського обласного Академічного українського театру ім. Гоголя, виник, власне, з театрального оркестру. Саме тому виконання ним музичних творів відзначається вражаючим драматизмом та яскравою театральністю. Супроводжуючи велику кількість вистав, серед яких: відомі класичні оперети, музичні драми, мюзикли — колектив розширювався, зростав його професійний рівень. Кількість оркестрантів нараховувала спочатку 16, згодом — 28 осіб. З часом колектив відчув себе в змозі виконувати симфонічну музику на сцені. Вирішальною у створенні симфонічного оркестру була роль диригента.
Віталій Скакун — професіонал найвищого класу: має дві вищі освіти, здобуті у Київській Державній консерваторії ім.П.Чайковського (класс професора Київської Державної консерваторії ім. П. І. Чайковського, народного артиста України В.Гнєдаша). Людина шаленої енергії, неймовірного ентузіазму та творчого запалу. Диригент яскраво вираженої “стихійної” основи, з могутнім темпераментом і вражаючим емоційним впливом на оркестрантів. “...Музику Віталія Скакуна розумієш серцем. Його музика звеличує, підносить, оновлює і надихає... Вона у виконанні його оркестру чиста і світла, як його душа...” (“Край”, 2004р.). Саме завдяки появі талановитого керівника та найкращим музикантам міста, яких очолив Скакун, після перерви в майже 100 років, у Полтаві з`явився симфонічний оркестр. Останній досвід такого роду існував ще на рубежі ХІХ — ХХст., коли симфонічний оркестр у Полтаві очолював Д. Ахшарумов. “...1897р., зібравши місцевих професіоналів і аматорів у кружок однодумців молодий енергійний музикант Д. Ахшарумов, що вже завоював собі на той час популярність як скрипаль, почав організовувати симфонічний оркестр, що спочатку складався з 25 музикантів. Через кілька років напівпрофесійний оркестр Д. Ахшарумова перетворився в дійсний професійний колектив — у 1911р. в оркестрі було до 80 виконавців. За час свого 16-літнього існування колективом було влаштовано 434 концерти в 67 різних містах... Таким чином Д. Ахшарумов здійснив на практиці створену їм вперше в Росії ідею пересувного оркестру...” (сайт “Інститути історії України НАНУ). Утворення симфонічного оркестру під керуванням В. Скакуна, продовжувача традицій, започаткованих ще Д. Ахшарумовим стало визначною подією Музичної Полтавщини. “...Народився колектив, поява якого цілком природна в обласному центрі зі славетними культурними традиціями...” (“Зоря Полтавщини”, 2000р.).
Перший виступ симфонічного оркестру повного складу, у кількості 50 осіб, відбувся у Полтаві 22 лютого 2000р., під час святкування 50-річного ювілею маестро — заслуженого артиста України Віталія Скакуна. Цю дату можна вважати Днем народження оркестру. У програмі звучали твори П. Чайковського: Полонез з опери “Євгеній Онєгін”, увертюра-фантазія “Ромео і Джульєта” та інше.
На початку творчого шляху репертуар оркестру складався з творів західних класиків: Бранденбурзький Концерт № 5 Й.С. Баха, Симфонія № 40, Реквієм за участю Харківського камерного хору (художній керівник професор В.Палкін), Концерти для скрипки з оркестром № 3 та № 5, Концерти для ф-но з оркестром В. А. Моцарта . “...Виконання — виважене і натхненне, професійно переконливе. Крізь моцартовську усмішку проглядають смуток і спокій, мудра філософія і висока краса. Нова зустріч полтавців із “сонячним генім” подарувала хвилини справжньої радості!” (“Зоря Полтавщини”, 2005р.). Почесне місце в пограмі займали твори Л. ван Бетховена: Третя “Героїчна” та П`ята Симфонії, всі концерти для ф-но з оркестром, увертюра “Егмонт”, Концерт для скрипки з оркестром, “Потрійний” Концерт для скрипки, віолончелі та ф-но з оркестром.