13 квітня, у приміщенні галереї мистецтв відбудеться концерт Крізь райдугу останніх сліз.
Полтавська обласна філармонія заснована
24 вересня 1943 року – відразу після визволення Полтави від фашистських загарбників. Оперативно сформовані перші концертні бригади артистів за два місяці провели для бійців 65 концертів.
У непрості роки відбудови у філармонії створюються нові творчі колективи, урізноманітнюються жанри.
У 1946 році у філармонії сформована хорова капела, жіночий хоровий ансамбль, у 1947 – концертний ансамбль, бригада солістів.
1951 рік став знаменним організацією жіночого театралізованого ансамблю пісні і танцю.
У 1973 році дав свій перший концерт вокально-інструментальний ансамбль «Краяни». Оригінальні обробки народних пісень, вишукані за мелодичністю сучасні твори вирізняли цей колектив і принесли славу не тільки в Україні, а й в Європі, США, Канаді.
З 1987 року, з особливою силою, зазвучала українська пісня від провідного колективу філармонії – пісенно-танцювального ансамблю «Полтава», створеного на базі вокально-хореографічного ансамблю «Веселка».
Непересічною подією 2002 року стало створення камерного оркестру філармонії.
Зустрічі з багатьма знаменитостями дарувала глядачам саме Полтавська обласна філармонія. Полтавці мали змогу бачити і чути всесвітньо відомих виконавців, композиторів і музикантів.
Приходять нові покоління митців, з’являються нові імена, але не менш активно переглядаються непорушні авторитети, критично переоцінюються мистецькі надбання і здобутки. Проте, завжди залишаються ті, що несуть невичерпну красу й животворну силу рідного українського мелосу.
Протягом 70-річного періоду артисти філармонії, мистецькі колективи проводять активну концертну діяльність і демонструють в нашій державі й за кордоном високий художній рівень виконавської майстерності, підтверджуючи статус Полтавщини, як духовної столиці України.
Зараз у творчому складі Полтавської обласної філармонії працюють 6 мистецьких колективів: український народний оркестр «Мамай»; дипломант Міжнародного конкурсу духовної музики камерний оркестр імені Дмитра Ахшарумова; лауреат Міжнародних фольклорних фестивалів-конкурсів, володар Гран-прі Міжнародного фестивалю «Світ музики» (Італія) пісенно-танцювальний ансамбль «Полтава»; володар Гран-прі Міжнародного фестивалю «Світ музики» (Італія) та лауреат Міжнародних фестивалів і конкурсів концертний ансамбль «Чураївна»; естрадний ансамбль «Слов’яни»; володарі Гран-прі Міжнародного конкурсу-фестивалю народної музики «Самородки – 2011», лауреати Міжнародних фестивалів та переможці Всеукраїнських конкурсів кобзарського мистецтва тріо бандуристок «Вишиванка».