Запрошуємо Вас відвідати Полтавський Хрестовоздвиженський монастир.
Ви побуваєте в головному Воздвиженська Соборі (1699-1709 рр.) І відновленої Троїцької церкви (1999). У Вас буде унікальний шанс піднятися на оглядовий майданчик 47-метрової чотириярусна дзвіниці. Ви дізнаєтеся про непросту історію обителі; святих людей, які тут були; про чудотворні ікони, що зберігаються в монастирі.
Цей похід в монастир надовго запам'ятається його учасникам, адже розповідь веде віруюча людина, який найбільш повно може передати всю значімість цього святого місця.

Семикупольним Хрестовоздвиженський Собор вважається одним з кращих зразків українського бароко. Зведений він був на початку XVIII століття. За принципом побудови форма собору трохи витягнута, хрестоподібна. Він не має головного фасаду, три його сторони були однакові з точки зору архітектури. Площа 366 квадратних метрів. Внутрішнє оформлення собору створювали в другій половині XVIII століття. На жаль прекрасні іконостаси, виконані відомими майстрами того часу - Василем Реклінскім і Сисоєм Шалматовим, були знищені в 1933 році більшовиками.

Спорудження, найбільше привертає увагу відвідувачів - чотириярусна дзвіниця. Її висота - 47 метрів. Зведена вона була в 1786 році. Італійський стиль архітектури доповнюється елементами українського бароко. Майже у всіх описах монастиря, як давніх так і більш сучасних, вказується на подібність цієї споруди і Великої Лаврської дзвіниці в Києві. Свого часу на дзвіниці Хрестовоздвиженського монастиря знаходилися 10 різних за розмірами і формою дзвонів. Справжньою гордістю був дзвін вагою понад 6 тонн.

Троїцька церква не претендує на роль архітектурного шедевра. Вона досить проста, невисока, має всього один купол і один ярус, але органічно вписується в весь архітектурний ансамбль і є його невід'ємною частиною. Крім зазначених культових споруд в межах монастиря розміщена крихітна однокупольная Хрестовоздвиженський монастир екскурсіяСеменовская церква, побудована в 1887 році, а також група одноповерхових господарських приміщень і келій. Чудотворна ікона Божої Матері Каплуновська, яка вважалася загубленою - знайдена і знаходиться в Свято-Троїцької церкви Хрестовоздвиженського монастиря в м Полтава! Ще одна святиня - Ікона Пресвятої Богородиці «Сподівання всех концев' землі».