Найулюбленіший маршрут до романтичної Шарівки, загадкової Наталієвки, унікальних Співаючих терас, старовинного Краснокутського дендропарку та Розритої могили.

Виїзд о 07.30 ранку. О 10.00 нас зустрічає Шарівка. Одна з кращих садиб в Східній Україні - Шарівка. Палац з готичними вежами і парк побудував поміщик Ольховський в 1812 році. Терасує сад вийшов надзвичайно красивим! У ньому встановлені декоративні вази та ліхтарі. У терас розбили ставок з фонтанами, через нього перекинули витончений міст з пишними квітниками. На початку ХХ століття садибу розширили. Побудували манеж, гаражі, фазанник, будинок варти, будиночок лісника, відкрили оранжерею, додали клумби. Якщо Вас турбує питання: Шарівка як доїхати - сміливо їдьте організованої групою з Полтави в Шаровку.

Натальївська церква - едінственная в Україні в подібному стилі. Її копія навіть знаходиться в Ніцці (Франція). Ця церква - одна з кращих будівель подібного типу початку ХХ століття в Україні. Натальївський парк ділиться на дві частини і складається в основному з дубової і соснової гаїв. У парку стоїть справжня гордість і родзинка цих місць - невелика церква, що має велику архітектурну цінність. Церква Всемилостивого Спаса побудована спеціально для зберігання унікальної колекції давньоруського мистецтва і рідкісних ікон.

Єдиний в Україні об'єкт з "акустичним ефектом". Співаючі тераси - цікавий багатоярусний об'єкт садово-паркової архітектури - кілька рукотворних терас, розташованих одна над іншою. Вони в плані мають вигнутий вид по краях кіл із загальним центром, що створює певні акустичні властивості - посилення звуків, вимовлених ближче до «фокусів» «кіл». У зв'язку з цим тераси отримали назву «Співаючі»

Краснокутсікй дендропарк.

Такий же старий, як і Софіївський дендропарк в Умані, але менше розміру. Закладено І.Н.Каразіним, молодшим братом Василя Каразіна, засновника Харківського національного університету. У Краснокутському дендропарку збереглися старі ставки та інші гідроспоруди. Невеликий насипний острів, з'єднаний з доріжкою легким ажурним мостом - острів Кохання, обсаджений американськими плакучими вербами. Ще один символ вічної любові і відданості - білі лебеді, які живуть на ставку. Коаснокутскій дендропарк - потрібно побачити кожному. Повернення в Полтаву о 19.00