Ганцовська стоянка - пізньопалеолітична стоянка в селі Гінці Лубенського району датована приблизно 13 000-15 000 років тому. Розкопки мають закритий тип, проводяться під надійним захистом першого в Україні переносного ангара, конструкція якого відповідає всім міжнародним нормам і широко використовується при сучасних розкопках в Західній Європі.
Дослідна станція лікарських рослин Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України - провідна установа в області лікарського рослинництва, яка заснована в 1916 році як перша в Російській імперії науково-дослідна установа з вирощування лікарських рослин.
2015 рік на Полтавщині оголосили роком українського поета Василя Симоненка. Високу оцінку роботі музею дав Б. Олійник. У книзі відгуків читаємо: «Доля дарувала мені щастя ... доторкнутися до життєпису Симоненко в Тарандінцівському музеї, де так дбайливо зібрані миті життя Поета. Вклоняюся Вам за добру пам'ять про великого земляка! Ваші благодійні діяння будуть записані на небесах »(24.04.2003 р ..).
На околиці села Мгар розташований діючий чоловічий Спасо-Преображенський монастир - пам'ятка архітектури загальнодержавного значення в стилі бароко XVII-XIX ст.